Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az normális, ha a hal az...

Az normális, ha a hal az aljzaton forog? Utalhat valamire?

Figyelt kérdés

Leginkább úgy tudnám leírni, mintha a hasukat "vakarnák". Úszik az aljzat mentén, majd az aljzathoz dörgölőzve a hasán fordul mondjuk 80°-ot és úszik tovább.

Már régebb óta figyeltem, hogy néha csinálják, de nem történt semmi.


2017. máj. 12. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Milyen hal csinálja?

Máshol nem szokott vakarózni? Akvárium üvegénél, berendezési tárgyon, növényen?

A vakarózás a darakor egyik tünete, nem látsz rajta fehér dara szerű pöttyöket?

Mekkora akváriumban tartasz milyen halakat milyen szűréssel és mióta?

2017. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Guppi és xifo teljesen egészségesnek néznek ki. Máshol nem csinálják, csak az aljzaton. Olyan mintha így le akarnának feküdni az oldalukra.

Körülbelül 2-3 éve van akváriumom, 50 literes, megfelelő szűréssel és levegőztetéssel, természetesen.

Ezen kívül neonok és tapadók vannak benne.

2017. máj. 12. 17:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg darakór lesz.

A kicsi tér stresszelheti őket Hány db hal lakja összesen? A xifo 100 Literbe való hal. Ha a tapadó anci akar lenni, neki is kell 100 liter. A neonoknak is kéne. Mióta vannak meg ezek a halak?

Vízminőség? Sózni szoktad a vizet? Ha nem akkor megpróbálhatod, jódmentes konyhasóval vagy tengeri sóval 10 literenként 1 teáskanállal. Aztán figyelgetni megszűnik e vagy pöttyösödni kezd.

2017. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem merem konkrétan kijelenteni, hogy darakór, mert más kórokozók is hasonló viselkedést válthatnak ki de az biztos, hogy valami a bőrükre tapadt és azt szeretnék ledörzsölni. Teljes mértékben egyet értek a kollégával csak én kicsit több sót tennék a vízbe, egy csapott evőkanálnyit 10-literenként. Nem szerencsés sem a társítás sem az akvárium mérete. Továbbá rendszeres "talajporszívózás" és heti 30% vízcsere, most párszor 40% ( vízcserekor a sót pótold arányosan legalább 3 hétig). Figyelni kell őket és ha így sem múlnak a tünetek, esetleg valamit látsz rajtuk akkor jelezd.
2017. máj. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én darakórt azért nem mondanám, mert tényleg szépek, nincs rajtuk semmi folt.

De ha mégse ez a bajuk, és sózom a vizet, attól lehet bajuk?

Másrészt ezzel a növényeket nem teszem tönkre?

Harmadrészt himalája sót tehetek bele?

2017. máj. 13. 06:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen sózom az aksik, a növényeim szépen fejlődnek a halaim egészségesek, lassan egy éve éldegélnek nálam probléma nélkül. A só jódmentes legyes a jódosat nem bírják a halak. A tengeri a legjobb hozzá, de konyhasóval is működik.
2017. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tettem bele 3 kanál asztali sót. Az egyik hal megeszegette
2017. máj. 13. 12:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Gondoltam egyértelmű, hogy kiveszel az akváriumból vizet, pl tesztelős pohárral, dunsztos üveggel abban elkevered a sót, amikor felolvad óvatosan hozzáadod az akvárium vizéhez.
2017. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt kérdezted szoktam-e sózni. Hát megsóztam.
2017. máj. 13. 12:44
 10/15 anonim ***** válasza:
:/ azt írtad legalább két éve van akváriumod, úgy gondoltam az alap dolgokat nem kell kiemelni. Tévedtem. Az akváriumba a legtöbb anyagot fel kell oldani, és apránként a vízhez adagolni.
2017. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!