Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Esővíz milyen előkészítés...

Esővíz milyen előkészítés után mehet bele az akváriumba? (ha van előkészítésre szükség?! )

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy milyen előkészítést igényel az esővíz mielőtt beletenném az akváriumba? Ma gyűjtöttem! (van belőle bőven) A mi csapvizünk a mérésem szerint 32Nk ami azért durva kicsit, az esővíz pedig 0-1Nk! keverve használnám és fokozatosan csökkenteném a víz keménységét! Előre is köszönöm!
2010. máj. 16. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a ph ját kellene nézni, mert a keménységi fokból azt nem lehet megállapítani.

Házilag amúgy hogy tudod megmérni?

Nem vagyok nagy halas, csak szerintem a ph is fontos.

bocs ha hülyeséget írtam.

2010. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az esövizet nem kell sehogy sem elökésziteni, 20 éve használok azt, de még soha nem csináltam vele semmit, a halak és a növények meg jól érzik magukat
2010. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: köszönöm és vízteszttel mértem meg!

2. válaszoló: neked is köszönöm! 200 liter jött össze és azt kezelgetni macerás lett is volna, de így h nem kell így a legjobb! :)

2010. máj. 16. 21:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem pont ugyanaz az eset, de nálam kerti tóban voltak guppik, szifók, plattik és ott csak esővíz volt. Nagyon jól érezték magukat.
2010. máj. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Majdnem ugyan az az eset. Köszönöm! Akkor nem aggódom!
2010. máj. 17. 08:18
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Egy kiló lemosott faszenet tegyél azét a vízbe, hogy kiszedje a káros anyagokat.Ennyit megér szerintem a biztonság.Szárítás után, a faszén is használható még, nem kell eldobni.
2010. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a hordóba megy a vízforgató az aktívszénnel! az megfelel?
2010. máj. 17. 15:06
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Az még jobb, mint a faszén én csak az ára miatt javasoltam faszent.:D A zeolit is tökéletes szűrőanyag. Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor SERA Aquatant is tehetsz bele és utána az aktívszenes szűrés 2-3 napig.Az sem mindegy,hogy faluhelyen, vagy nagyvárosban laksz, ill a háztetőről vagy szabad esésből származó vízről van e szó.Azért lehetnek az esővízben ártó szennyeződések,mérgek, ha nem megfelelően van felfogva.Én egy kicsit óvatosabb vagyok, mint az előttem író kollégák.Régebben én is esővizet használtam, most már gyantát, zeolitot és természetes csersavakat.Beismerem nem jobb mint az esővíz, csak nincs vele meló és bármikor, nagy mennyiségben elő lehet állítani és tárolni, tisztítani, sem kell.Jó munkát.
2010. máj. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! Faluhelyen lakom és a csatornából gyűjtöttem! Azért mertem onnan mert már 1 hete szakad az eső és gondoltam h nem sok retek lehet benne! A csatornából gondolom nehézfémek oldódhatnak ki?! Azok miatt kell a szén ha jól gondolom! Amúgy már tettem bele az akváriumba 20 liter! Ez egy 10% os csere volt! Eddig minden ok! De várom még az észrevételeket, tapasztalatokat, tanácsokat! Előre is köszi!
2010. máj. 18. 09:32
 10/12 anonim ***** válasza:
én talajvizet raktam a törpe harcsás akváriumomba de nem lett semmi bajuk csak jött a rosszabb idő és már nem tudtam talajvizezni és csap vizet kaptak egy ideig nem volt gond de utána már a víz...
2010. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!