Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Órákig áramszünet volt mit...

Órákig áramszünet volt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

6 órán keresztül volt ma áramszünet. Két nagy külső szűrőm van. A szűrő bacijaimnak annyi? Mit kell ilyenkor tenni? Félek hogy elszáll a nitrit. Folyékony bacit teszek bele ezenkívül? Napi vízcsere? Érzékeny halakat tartok.

Köszi



#akvarisztika #akvárium.biológiai szűrés
2017. máj. 20. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bacikultúra nem árt, de valószínűleg a szűrőben sok baktérium elpusztult. A vízben is vannak szűrőbaktériumok, nem olyan nagy a baj mintha gyógyszerezve lenne a víz és lenullázná a biológiai szűrést. Ha ilyen érzékeny halakat tartasz szerintem csináld pár napig a napi vízcseréket, utána 2-3 naponta, de rövidebb időn belül vissza fog állni a rendszer mintha nullázva lenne.
2017. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A bacik, azok meglehetősen ellenálló teremtmények, sok mindent kibírnak, és ha nem is az összes vészel át egy krízist, de az erősebbek utána rohamtempóval szaporodnak újra el... Nem véletlen, hogy amik betegséget okoznak, azokkal is néha napokig-hetekig küzd a szervezet.


Szóval ennyi miatt még nem kell aggódni.

Én ugyan nem tartok túlságosan érzékeny halakat, de 24 órás áramszünetet is kibírtak már bármilyen utóhatás nélkül.

2017. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
nem tudtam hogy a baktériumok árammal müxenek, nem vagy te véletlenül nobel-díjas?
2017. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne etess 2-3 napig, aztán 2-3 napig fele adagot.
2017. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy nem kell ezt ennyire túllihegni, bőven elég 1-2 napig az óvatos etetés. Beiktathatsz egy plusz vízcserét a magad megnyugtatására és bacikultúrát is adagolhatsz de e nélkül sem lenne semmi gond. A napi vízcserék teljesen feleslegek van ott annyi baci amennyi hamar felszaporodik. Én egy szűrőtakarítást csinálnék semmi mást, ha sok hal van max beiktatnék egy plusz részleges vízcserét. Egy akváriumban nem csak a szűrőben élnek bontóbaktériumok, a talajban lévők továbbra is "dolgoznak".
2017. máj. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. máj. 21. 01:36
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Pár napig vedd visszább az etetést.

És figyeld az áramlást, mert az elhalt baktériumok nem ürülnek ki a szűrőközegből, viszont most újak termelődnek a helyükre, amik eltömíthetik az anyagot. Illetve hely is kell nekik, úgyhogy ha a napokban nagyon lecsökkenne az áramlás, részben öblögesd ki a szűrőanyagot. (nem kell nagyon)

2017. máj. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!