Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire jó egy 15 literes akváriu...

Mire jó egy 15 literes akvárium, mit lehetne benne tartani?

Figyelt kérdés

Tudom, halat nem, de akkor mit? Garnélát, vagy esetleg csigát? Vagy inkább terráriumnak használni? De mi lenne jó egy ilyen kicsi terráriumba?

Ezt az egy fajtát találtam, amit lehet ilyen kicsi vízben tartani, a diszhal.info szerint.: Melanoides tuberculata - Maláj tornyoscsiga

Úgy tudom ilyenkor egy belső szűrővel nagyon könnyen felborul az egyensúly, viszont ilyen kicsibe nem gondolom, hogy megérné külsőt venni.

Szóval, felteszem a kérdést, ez mire jó?


2017. máj. 27. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igazából nem sok mindenre. Ívató akváriumnak lehetne használni vagy SOS karantén akváriumnak, esetleg a csiga vagy a garnéla tényleg. Egyébként nem olyan drágák az ilyen sima üvegakváriumok, pár ezer forintért tudsz már venni olyat amiben halat is tudsz normális körülmények között tartani.
2017. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, csak egy másik kérdéstől rájöttem, hogy ez nagyon semmire sem jó.
2017. máj. 27. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hínárokat szaporítok benne jelenleg. Erre ideális.

Amikor gömbhalaim voltak, csigákat tartottam benne a gömbiknek csemegének. És sórákok is lakták egy ideig.

Nagyon régen egy vénusz légycsapó lakta évekig.

Nagyon sok mindenre használható, és könnyen kezelhető. Pont ezért nagyon szeretem. Persze halat nem tennék bele.

2017. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gerinctelen állatot lehet benne tartani, de szűrő elég nehézkes lenne ekkora akváriumhoz.

szerintem max arra jó,hogy takarítás közben kitedd a halakat..vagy akár növényt szaporítani benne

2017. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy darab bettát esetleg. Vagy csinálj belőle egy nano low-tech növényest. Vannak pici akasztós külső szűrők is.
2017. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!