Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tároljam a halakat?

Hogy tároljam a halakat?

Figyelt kérdés

Az akváriumban paraziták szabadultak el ami tizedeli a halállományt.

Összesen 15db halról van szó.

A legjobb megoldásnak azt látom ha mindent kiszedek és újra telepítem az akváriumot.

Ez igazából pár óra alatt meg is lenne. De 3-4 hét amíg a baktériumok kialakulnak, addig pedig nem igazán tudom hol tárolni a halakat. Egy 7l-es aksi van tartalékba ami igen kicsi nekik. Tudom valahogy gyorsítani ezt a folyamatot??

A növényeket hogyan tudom parazita mentesíteni?

Az ajzatot ki kell dobni? Táptalaj van a kavics alatt amit külön nem tudok kiszedni.


2017. jún. 9. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
pl tárolhatod őket a hűtőben ? Nekem most is van hal a hűtőben, amíg a család meg nem eszi.
2017. jún. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az egész állományt érintő betegségeknél az egész akváriumot kell gyógyszerezni, az-az a működő akvárium vízét, növényestől, halastól, mindenestől. Ha nem így teszel a halakkal ismét visszafertőzheted, ez esetben nincs értelme külön kezelni őket. Ha kiirtottad kórokozót marad egy gyakorlatilag steril helyed bontóbacik nélkül remélhetőleg gyógyult hal állománnyal. Az akvárium méretétől és a halak darabszámától és méretétől, valamint a növényzettől függően heti 2-3 részleges vízcserével áthidalható ez az időszak óvatos etetés és rendszeres takarítás mellett. Gyorsítható a folyamat ha kérsz valakinek a szűrőjéből kimosott bacikultúrát, vagy gyári készítményt is vehetsz de nem igaz az, hogy azonnal működő lesz az akváriumod max 1-2 hétre csökken a várakozási idő. Gyorsítható azzal is a bacik fejődése, hogy halkaját vagy zöldárpa szalmát teszel a szűrőbe. Kémiai szűrést ebben az estben nem javasolnék mert a bacik ellen dolgoznak és nehéz megtalálni az arany középutat. A víztesztek segíthetnek vízcserék mennyiségét beállítani állt a heti 2-3 20-25 % elég szokott lenni normál telepítés esetén. Ennyi infó alapján sajnos csak általánosságban tudok válaszolni.
2017. jún. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11%
Mélyhűtőben fél évig is eláll.
2017. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!