Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy keltessem ki a sórákot?

Hogy keltessem ki a sórákot?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Én ugy csinálom hogy fogom a 10literes akváriumom,megtöltök fél liter vízzel egy befőttes üveget,beleteszem az akváriumba.az akváriumot felfűtöm(mármint feltöltöm vízzel addig hogy ne follyon bele a víz a befőttesbe.És akkor igy a külső vizet felfűtöm 26-28fokra.A befőttes vizébe beleöntöm a sera artemia mixet(ha nem ilyened van bekevered a sót és hozzá adod a petéket) levezőzteted annyira hogy kavarogjanap ka a peték a befőttes üvegben,de ne tapadjanak ki a szélére.És fedd le mert ha elpárolog a víz a befőttesböl változik a só aránya.Kb 24 óra mulva kikelnek(lehet 2nap) én ugy szoktam hogy ha kikeltek akkor az akváriumba beöntöm a petéket az egyik oldalra,és mindent letakarok az akváriumon,csak egy kis részt hagyok a másik oldalonm,és akkor odagyülnek a sórákok,aztán egy fecskendővel felszívok belőlük és az akváriumba nyomom.Élve maradnak a fecskendőzés után is,de ha sokáig igy akarod hagyni akkor az akvárium vizét is be kell sózni,nem csak a befőttest.Etetni száraz élesztővel tudod pl. őket.Ha a petéket mégjobban el kell különítened,akkor a felszínröl le tudod szedni a lebegő petéket akármivel,pl harisnya,lentröl még nem találtam ki.HA ovatosan öntöd akkor nem kerül előre(ahol a fény van) apete.Amugy ha nem tetszik a fecskendős módszer akkor akár harisnyával is kifoghatod a kikelt sórákokat.A peték emészthetetlenek a halak számára.

2010. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mixet kaptam,de az eladó csak azt mondta:5dl vízbe bele,szobahőmérsékleten 1 napig és kész.Amikor elolvastam,hogy 28 fok az ideális,azóta nem tudom mit kezdjek vele.2 aksim van,a nagy és a 10literes amiben a bébik vannak.Nincs se fűtőm,sem levegőztetőm pluszba.

A bébikhez betettem egy befőttes üveget,mert ott a legmelegebb /28 fokos/ a víz.Beleöntöttem ezt a mixet és ennyi.Akkor gondolom nem kelnek ki,mert nincs benne levegőztető ugye?Most a sórák peték az üveg tetején vannak,neked is így volt?Esetleg mivel tudnám helyettesíteni a levegőztetőt?

2010. máj. 19. 13:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma 13 órakor jár le a 24 óra.Látok 1 kis foltot ahol mozgás van,inkább mintha rezegnének,ez már a kikelt sórák?És a többire mennyit várjak?Egyáltalán kikelnek?
2010. máj. 20. 10:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!