Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok olyan halat ami 5...

Timtam kérdése:

Tudtok olyan halat ami 5 centire nő meg és aránylag gyorsan? Sárga vadászsügér számára szeretném tenyészteni.

Figyelt kérdés
halak,vadászsügér

2017. jún. 11. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Guppi, szúnyogirtó fogasponty. De lehet jobban jársz azzal, ha kis csíkokra felvágsz valamilyen édesvízi halat és azt adod nekik.
2017. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Majdnem minden halas üzletben kapható fagyasztott egész kishal 4-5cm fél egykilós kiszerelésben, mellesleg nagyon finom ropogósra sütve.:D Ahhoz, hogy napi szinten etetni tudj 3-4db 10-15cm nagyságú ragadozót élő kishallal min 2db 100- literes és még vagy 2db 50-literes akvárium kellene nagyobb testű elevenszülőkkel és természetesen komplett felszereléssel és valamilyen lebegő növényzettel. Élő kajának gilisztát és felnőtt méretre nevelt sórákot is adhatsz , hogy változatosabb legyen a kaja. Én annak idején xifókat tenyésztettem hasonló céllal márványsügérek számára, tolták is rendesen az ivadékot de mire kellő méretűek lettek nem volt szívem a sügéreknek adni.:D Szóval maradt a fent már említett kaja nyers pulykaszívvel, májjal és maradék halféleségekkel, kagylókkal ami éppen volt otthon. Tudom az a természet rendje, hogy a ragadozók megegyék a zsákmányt de nekem valahogy nem ment ez az élő hallal etetés, túlságosan kötődtem a felnevelt halakhoz.:D Ha nem sajnálod én a xifókat ajánlanám hímekként 3-4 tenyészanyával. A vitorlás fogasponty is jó csak nekik még nagyobb akvárium kell és fűtés is, meg olyan szépek, hogy kár lenne értük.
2017. jún. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
törpe gurámi,tetra vagy dánió esetleg??
2017. jún. 12. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyedül a dánió esélyes, de az sem szaporodik olyan gyorsan, meg lágy víz is kell hozzá. Most van néhány egyhónapos ivadékom belőlük és még csak egy centisek, nem érné meg bajlódni velük szerintem. Pontylazacokat a dánióknál is kicsit macerásabb szaporítani és ezek sem nőnek túl gyorsan.


A gurámikat meg sajnálnám odaadni, amellett hogy érvényes rájuk az előző két halnál leírt hátrány.


Jobban jársz a fagyasztott hallal, de ha mindenáron élőt akarsz, akkor elvenszülőkben gondolkodj. Meg egy pár beüzemelendő szaporítóakváriumban.

2017. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!