Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megérné Drecenben a kispiacon...

Megérné Drecenben a kispiacon díszhalat árulni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a Jófogásról vennèk guppik,aranyhalat,növènyeket ès árulják.Esetleg haltápot.Mennyi hasznos lehetne belőlle.?Lenne rá igèny

2017. júl. 1. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon hamar csődbe mennél. Aki díszhalat akar venni, nem piacon fog vásárolni. Egy valamit magára adó akvarista, megválogatja honnan vesz halat.

A halpusztulás is igen magas lenne, piacon nincs áramvételi lehetőség, sok hal kis helyen szűrés nélkül, oxigén hiány,folyamatos hőmérséklet ingadozás, a folyamatos ide-oda szállítást sem viselik jól stresszesek lesznek, ami aztán a betegség melegágya.

A jófogásos halak pedig nagyon lutrik, ki tudja hányadik beltenyészet, milyen betegségeket hordoz és milyen a tartási körülményük.

Piacon olyan emberek vennék, akiknek hirtelen megtetszik, nulla hozzáértéssel, nem megfelelő tartással állatkínzás hazavinni.

2017. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha veszed, akkor szerintem nem. Ha nálad készülnek a kishalak, akkor megérheti :D


Egyébként elsővel nem teljesen értek egyet.. A zsibiben is árulnak halakat, sokkal jobb "minőségűek", mint a boltiak. Strapabíró szép halak. Többféle is van.


Lehet, hogy egy komoly akvarista nem venne onnan (bár ők kereskedésben sem) de akik hobbi szinten csinálják (guppi, neon, algaevő szinten ) azok szerintem megvennék szivesen.


Egyébként, ha idegen helyekről vásárolnál az nem túl jó ötlet egyébként sem. Nem tudhatod, milyen fertőzésük van. A vásárlók halai is elpusztulhatnak, akkor nem sokan fognak tőled venni

2017. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!