Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Remélem itt választ kapok a...

Lukacsgabriel kérdése:

Remélem itt választ kapok a problémámra.2-3 hónapja üzemeltetek egy 120l akváriumot. Viszont olyan ütötte fel a fejét hogy az inditástol 1.5 hónapra elszineződött a víz. Zöld lett. Konkrétan nem lehet látni hátra. Tipp?

Figyelt kérdés
Viszont már az elején elkövettem egy nagy bakit.Borzalmas apró a talajom.Szinte homok és elfelejtettem elmosni.
2017. júl. 3. 09:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja!Eddig belső szürőt használtam.Most hétvégén vettem egy jbl e701 külsőt és hozzá csatlakoztattam eheim uv c-t.Most rendszeres vízcserét csinálok.Változik a helyzet de nem sokat
2017. júl. 3. 09:20
 2/21 anonim ***** válasza:
a zöld víz algásodást jelent. Vegyél alga elleni cseppet
2017. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem fog ártani a halaknak a csepp.Viszont hallottam már a taplettárol is ami nem oldódik fel és 4 hétig hatásos.
2017. júl. 3. 09:46
 4/21 anonim ***** válasza:
Akkor használd azt, csak tablettaként, ne taplettaként keresd.
2017. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha sok a fény, -zöld alga,

Ha kevés, -akkor barna alga!

2017. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi a helyesbitést.Csak elnyomtam.Nem szándékosan lett tapletta
2017. júl. 3. 16:28
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem árt a halaknak az algairtó csepp. Én is használtam. Ha jól emlékszem napi 10 csepp kellett. Szépen megoldotta a gondot.
2017. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Árt a halaknak csak nem közvetlenül hanem közvetve... Megöli a lebontó baktériumokat , tehát lenulláza a szűrést. Heti vízcsere fog kelleni , csodát a külső szűrő se fog tenni. Barna alga új akváriumban teljesen normális , nem csak kevés fény miatt lehet, több dolog is kiváltja ( nitrát, elöregedett cső, szilikátok) ,a zöld alga pedig lehet ammóniától is. Írj le mindent az akvárium odról, hátha ki tudjuk deríteni, h mi okozza.
2017. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Alga irtót pedig felejtsd el !
2017. júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

...meg azt is felejtsd el, hogy a %-okat nézed, mert eddig a csekély 32%-os kolléga bírt értelmesen megszólalni, pedig már jött egy oldalnyi válasz. :)


Algairtó baromság, ezer más problémát csinál.


Uv majdnem ugyanez, beállt erős biológiai szűrés nélkül (ami neked nincs) nem nagyon kéne használni, de ha mégis rávetemedsz, akkor is csak ideiglenesen, mert úgy hazavágod vele az aksit, hogy elsírod magad.



Érdemi válasz előtt, szerintem kezdjük az elején.

Tartott állatok, növények.

Fajta, darabszám. Eddigi szűrő?


És ha változik a helyzet, akkor csökken a probléma.

Egy szűrő beállásához hetek kellenek. Nyilván nem 3 perc alatt fog csodát tenni.

Az akváriumnak megvan a maga bioritmusa, a változásoknak időt kell hagyni. Az akvarisztika türelemre tanít.

2017. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!