Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek a növényeimen...

Mik lehetnek a növényeimen ilyen zöld szőrök? Mit tegyek ellenük?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A bajsza.
2010. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azok algák.
2010. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fonálalga. Vegyél sziámi ormányosmárnát, az leeszi. :D
2010. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valami más megoldás a sziámi ormányos márnán kívül? Nem tudom az neon halakkal, lazacokkal nyugodtan társítható-e?
2010. máj. 21. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk jól viselkedik, neonok, razbórák és harcsák vannak. :) Más ötlet most nincs így hirtelen.
2010. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
alga szedd le vagy vegyél tisztítóhalat pl páncélosharcsa vagy szívóharcsa
2010. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A csigák a zöld fonalas algát megeszik viszont a feketés-barnás fonalassal nem lehet mit kezdeni, az üvegről még csak-csak le lehet kaparni, de ha növényen van és gyorsan szaporodik akkor kinyírja a növényt. :(
2010. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vannak páncélos harcsáim, meg ancim is, meg csigám is (tornyos), de semmi nem eszi. Ez olyan sötétzöld színű és csak a növényeken van az üvegen nincs.
2010. máj. 22. 07:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet ugyanaz a sötét fonalas alga amiről azt mondta a halkereskedő: ha a növény lassabban nő mint az alga akkor az alga megfojtja, semmit se lehet ellene tenni. :(

Mondjuk nekem az üvegen is van, onnan csak pengével vagy egyéb éles dologgal lehet lekaparni.

2010. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem vannak barna csigáim, először gyűlöltem őket, próbáltam kiirtani, de rájöttem, hogy nem kéne. Nagyon szépen karban tartja az akváriumot, és mindenféle algát megeszik, kajamaradékokat, stb. Volt fonál is, meg az a sima zöldes is, mindent eltűnt. Sőt, volt egy régi akváriumunk, ami nagyon algás volt, áttettük a szintén algás növényeket az újba (az újban vannak a csigák), de kb. egy hónap után semmi alga nem volt rajtuk.
2010. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!