Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi halat lehet tartani az...

Mennyi halat lehet tartani az akváriumomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 150 literes aksim amiben szeretnék venni halakat :-) be is van már rendezve, a víz hõmérséglete 25-26 fok, kezdõ vagyok, 3 lány és egy fiú lenne mindegyik falytából leginkább ezekre a halakra gondoltam Xifo,Black molly,Borostyán molly,Szivárványos guppi,1 db anci amit kapok 6 cm és 6 db neon halat gondoltam.

A válaszokat előre is köszönöm :-)



2017. júl. 31. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána nagyon alaposan a témának, az akvarisztika nem annyi, hogy veszel egy akváriumot, meg pár halat.


Csak úgy bemelegítésnek leírom, hogy a xifók, a mollyk és a guppik is elevenszülők, ami azt jelenti, hogy folyamatosan szaporodnak pár hetente. 4x3x10-20-30 kishalat jelent ez pár hetente.

Na most, ha van dús növényzet ebből sok életben fog maradni, ami nem jó, jobb esetben ingyen le tudod adni díszhalnak, vagy elajándékozni őket, rossz esetben teknőseledelnek beveszik. Mindenhol így szaporodnak

Ha nincs dús növényzet, akkor nagy eséllyel megeszik őket a nagyobbak.


Ha mindenképpen elevenszülőket akarsz, akkor csak hímeket tarts, illetve ennyi egyébként is elég sok hal, tekintve, hogy ugyanazt a szintet használják.


A neonhalaknak kicsit eltérnek az igényeik, de kibírnák ezek mellett azért, viszont ne 6 neonhalat beszél, ha 10-15-öt, mert jobban érzik magukat.


Az ancikból is jobb kettő (hím-nőstény), 2 hím nem jó, mert viszonylag agresszívak, de együtt a személyes tapasztalatom szerint nyugodtabbak.


Elevenszülőkből meg, ha mindenképpen azt akarsz én a helyedben 2 fajtából vennék hímeket.


Bár attól is függ, hogy milyen a szűrő?

Ja és el ne felejtsd, hogy 3 hétig járatna kell a halak előtt az akváriumot, mindennel.

2017. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a mennyiség épp elég, ez is jó szűrővel működőképes.

És tényleg nem túl szerencsés társítás, mert ez így 27 hal, ilyenekből 150 literbe jó szűrővel ez kb a maximum.


Ami azt jelenti, hogy azzal a 53462980192673528 db újszülött hallal kell valamit kezdened, mert ez az akvárium már nem bír el szaporulatot.

2017. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) természetesen a kis halakat el fogom ajándékozni ha marad :-)
2017. aug. 2. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 100 l-es aksimba 2 db szivárványos guppy, 2 db xifó, 4 db szumátrai díszmárna, 6 db neonhal és 1 db anci van. Tökéletesen elvannak,jól érzik magukat, nem betegek, nem agresszívak!
2018. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!