Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium vásárlás előtt...

Akvárium vásárlás előtt állok. Mekkora kell?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a fekete aranyhal,de nemtudom mekkora akvárium lenne szükséges ha 2 db-t veszek. Ebben kérném segítségeteket!
2017. aug. 8. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Minimum 200 liter szükséges, de jobb lenne a 4-500 literes. Nagyon erős szűréssel.
2017. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért kell olyan nagy?
2017. aug. 8. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Írd be a googlebe hogy big goldfish és meglátod miért kell minimum kettőszáz liter. Olvass utána az igényeinek mielőtt belevágnál a tartásába.
2017. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Mert minimálisan ekkora a helyigényük, azért.

Informálódj a fajtáról.

2017. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Liki István ***** válasza:
59%
Pont azt a fajta aranyhalat választottad, ami tóban is és akváriumban is a legkissebb méretüre nő! Azaz kb. 15 cm. A 200 liter kettőnek kb. elég is! Szakirodalom is ezt írja róla! Én egy feketét és kilenc másfajta különbözőt vettem két éve. Amíg a többi már 12-15 cm. addíg a fekete még csak 5-6 cm. Igaz én már most készülök megvenni a harmadik akváriumot, mivel a jelenlegi 250 literes és már ezt is bőven kinőtték! Szerintem te se gondolkodj 200 liter alatt még kezdésnek sem!
2017. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

azért minimum 300 liter az alap mert ekkorára nő


[link]

2017. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Ott kezdődik a történet, hogy aranyhalat nem párban kell tartani, hanem minimum kisebb csoportokban.

Alapvető dolog, nem is értem, a legelemibb dolog legalább ennek utánanézni.

Mint ahogy rajhalat se tartunk egyedül, mert bestresszel, depressziós lesz, és nagy lendülettel beledöglik a remek társasági életébe.


3, de inkább 4 db aranyhal az alja.

Ehhez jön hozzá a hidegvízi fajok sajátossága, a trópusinál (általában) nagyságrendekkel nagyobb víztömeg, O2 dús, jól szűrt víz.


Ezért 200 liter az alja, ami igen távol áll az optimálistól!

Úgyhogy ez mondjuk guppi szinten lehet hogy nagynak számít, de aranyhalazáshoz a legminimálisabb méret.

2017. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve egyébként, hogy egy ilyen nagy akvárium ami az aranyhalaknak kell milyen sivár tud lenni mert minden növényt szinte felzabálnak, csak néhány kemény levelű faj tartható, és túrják az aljzatot ami miatt sokszor bezavarosodik a víz a jó szűrés mellett is.


Egy ekkora akváriumba ha valaki belevág már millióféle más gyönyörű növényes halas akváriumot lehet létrehozni ami sokkal mutatósabb és kevésbé kényes, rengetegféle halból lehet választani és kevés gonddal jár. Nem kötelező aranyhalat tartani, csak akkor vágj bele ha biztosítani tudod az igényeit és vállalsz vele kb 15 év társaságot. Sajnos félek hogy akkor is megveszed majd kicsi akváriumba akármit mondtunk, sajnos az emberek többsége nem hisz másoknak csak majd a saját kárán jön rá.

2017. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
hát ja az aranyhal nem igazán kezdőknek való hal, inkább valami elevenszülőt kéne választani
2017. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!