Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Páncélos harcsás kérdés....

Páncélos harcsás kérdés. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
a páncálos harcsámnak ( kék pajzsos ) egy picit megnőtt a hasa lefelé, szóval nagyobb, mint szokott lenni. ez azt jelenti,hogy ikrákv nnak benne ? hogy zajlik ez a páncélos harcsáknál ? mivel nem elevenszülő... tegyem őket külön ? mert van egy másik páncélos harcsám is, de nemtudom hogy fiú-e vagy lány... és nem is ugyan olyan mint a kék pajzsos, hanem foltos. ezek szaporodnak egymással ? mit tegyek ? segitsetek.
2010. máj. 24. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szaporításuk (ahogyan én csinálom)


Elöljáróban megjegyezném,hogy jól tudom több működőképes módszer létezik,de mivel nálam ez vált be esetükben a többiről nem teszek említést.(Egyébként is,akit annyira mozgat a téma járjon-nézzen szépen utána)Cool


A célra tökéletesen megfelel egy 25-30 liter körüli (mások szerint ennél kisebb is) medence. Szűrés : szivacsszűrő finom porlasztással.A medencét feltöltöm a kb 30%-áig 10-12 nk körüli 22-24 fokos -általában a tartómedencéből származó- vízzel. Növényzetnek egy közepes anubias tő tökéletesen megfelel.Ezt egy nagyobb kővel -a gyökereinél- a medence aljához rögzítem. Mellé még beteszek egy nagy marék jávai mohát és kész is van a nagy mű. Várok kb 2 napot,ezalatt a szaporításra kihelyezendő állatokat nem etetem (a nőstényeket semmiféleképpen).Ha letelt a két nap kihelyezem az állatokat a szaporító medencébe : 1 nőstény 3-4 hím.Néhány színvonalas site-on olvashatjátok,hogy a hímek spermaszegények. Ez sajnos így van. Nem szabad "spórolni" velük,mert az az ikrák eredményes megtermékenyítésének rovására megy. Bent vannak az aksiban,jöhet akkor a lényeg! "Nyakon öntöm" őket jókora adag ülepített,szűrt esővízzel (a medence térfogatának a 2/3-ával megegyező mennyiség),ami ráadásul 4-5 fokkal hidegebb is mint a medence vize. Ez tapasztalataim alapján módfelett serkentően ha az ívásra. Ez egyből látható is a halak viselkedésén,a hímek hajtani kezdik a nőstényt,aki miután megunja a kergetőzést szájával a hím hasi részére tapad,kiszívja a spermát mellyel ő maga termékenyíti meg az kéznél -uszonyainál- lévő ikrákat.Ezt követően azokat "felragasztja" valahova,pl anubias levelére,az akvárium üvegfalára,jávai mohára (na ettől mindig idegbajt kapok) stb. Amennyiben elégedett művével a fent említett folyamat többször lezajlik egymás után egészen addig amíg az utolsó "golyó ki nem fogy a tárból",vagyis ki nem ürül. Amennyiben szignáltuk,hogy ez bekövetkezett érdemes egyből eltávolítanunk mind a nőstényt,mind a hímeket a medencéből,mert előbb-utóbb jó eséllyel nekilátnak az ikrák elfogyasztásának.Nagyobb nőstények esetében az ikrák száma könnyen elérheti a 300-350 db-ot is,így javaslom,hogy némi gombásodást gátló szer kerüljön a vízbe...


Az ivadék az ívástól számított 6-8. napon úszik el (főként hőmérsékletfüggő a dolog),ekkor meg kell kezdeni bőséges táplálásukat.Indításnak tökéletesen megfelel a sórák lárvája (artemia nauplius). Hogy ne legyen gond az esetlegesen el nem fogyasztott eleséggel,érdemes gondoskodni takarítószemélyzetről. Erre a célra 5-6 kisebb csiga tökéletesen megfelel. Megfelelően táplálva nőnek mint a gomba,így igen hamar át lehet térni etetésnél a tubifex pépre.


Remélem,hogy írásommal sikerült egy kissé népszerűsítenem ezt a manapság már-már kommersznek mondott,de szerintem érdekes,jópofa kis páncélosharcsa fajt...



Innen van:

[link]

2010. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezzel csak az a baj, hogy az esőben kitudja mik vannak mostanában. ( savas, stb. ) nem akarom kinyírni őket. de vajon ha csak simán külön teszem őket akkor is lesz valami, vagy akkor kizárt ? és ez a két különböző szaporodik egymással ?
2010. máj. 24. 09:11
 3/8 kzs ***** válasza:

Abban igazad van, hogy az esővízben lehet bármi olyan, ami káros lehet. Én jobbnak látom az Ozmóvíz használatát (esővíz helyett).

Egyébként teljes mértékben egyetértek az előttem válaszadóval. Érthető, lényegretörő leírás volt részéről, köszönet Neki!


Különböző fajú páncélosharcsák nem szaporodnak egymással.

Csak ugyanazon fajon belül.

2010. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszi, én csak copyztam:)

Nekem is van kettő, de ezen az íráson felbuzdulva, akkor én is veszek még pár hímet, mert a guppik, mollyk, és xifók szépen szaporodnak, csak a harcsáim nem, most már én is tudom, h miért nem:)

Egyébként nekem a harcsák a kedvenceim, édesek:)

2010. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Jó írás és nyilván működik is. A vizet forralhatod,lágyíthatod, desztillált, vagy ioncserélt vízzel is.De egy pár fokkal hidegebb tiszta víz is megteszi.30%-vízcserekor gyakran a társas medencében is leívnak.A gond csak ott van, hogy egy kicsit elkéstél, augusztustól-március végéig ívnak általában.Ilyent ugyan még nem hallottam,hogy kiszívja a nőstény a spermiumot, de ettől eltekintve jó cikk.A farok alatti úszói közé engedi a nőstény az ikrát és ezt termékenyíti meg a hím, a többi stimmel.Nekem nincs ilyen irányú tapasztalatom, de egy ismerősöm szerint, a corydoras fajok némelyike össze ívhat.
2010. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Stimmel az a kiszívás is.

A hideg víz is jó, csak nem mindegy, hogy melyik cory-nál...

A naptárat nálam nem ismerik a harcsák.

Talán az élő tubifexet is illik megemlíteni.

Nem ívnak össze.

2010. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
2010. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
2010. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!