Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időnként kell az...

Milyen időnként kell az akváriumi köveket lecserélni?

Figyelt kérdés
Van egy 110 literes akváriumom, a kövek decemberbe lettek beletéve, ilyen közép nagyságú szines vöröses fehér kavicsok. Viszont nemrég jöttem rá, hogy mivel fekete keretbe van az akvárium, ezért fekete kavicsokkal is jól nézne ki. Még a halak növények színét jól kiadnák. Na meg a mostaniba nem igazán fognak gyökeret a növények, ezért gondoltam apróbb szemű jó lenne. Érdemes lenne lecserélni?
2017. aug. 15. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes lenne lecserélni, egyrészt a növények miatt, másrészt én óckodok bármilyen színes aljzat használatától, ugyanis ezek ereszhetik a festéket ami mérgező hatású lehet az élővilágra. Keress valami sötétbarna vagy fekete apró szemű aljzatot, de figyelj hogy ne legyen éles a széle ha van talajlakó halad.
2017. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ!
2017. aug. 15. 13:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Na és úszófa? Ami a fenékre megy, ami olyan görbe mint a szőlő fának a törzse? Attól még állítólag besárgul a víz meg kicsit savasabb lesz, baromi jól néz ki az is, megadja a természetes képét, viszont vannak olvastam, vannak olyan halak, amik nem bírják a savas vizet. Nekem xifom van, dánio, meg neon. Meg tervezek majd algaevőt is.
2017. aug. 15. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem savasítja annyira a vizet amit bármilyen halnál bezavarja, sőt egyesek szerint nem is savasít. Nyugodtan tegyél bele, ha lesz ancid annak meg kell is a fa. Nyugtatásképp mondom hogy nekem 5 nagy szőlőtőkém van az akváriumban és dániókat, xifókat és szumátraiakat is tartok, mindnek jó a víz minősége és meglepő gyorsasággal gyarapodnak.


Viszont ha szőlőtőkét szeretnél beletenni akkor előtte jól meg kell tisztítani, akár hónapokat áztatni (de lehet elég csak heteket is pár naponta cserélve rajta a vizet). Ennek nézz utána. Egyébként valóban teásítja kicsit a víz színét, de egyes halak kifejezetten szeretik ezt, maximum annyi hátrányod lehet belőle hogy elnyeli jobban a fényt.

2017. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, nyugodtan beleteheted a gyökeret és a vasfát is.
2017. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!