Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes akváriumban 2...

100 literes akváriumban 2 aranyhalat lehet tartani?

Figyelt kérdés
Vagy inkább 150 literes legyen az aksi? Teleszkópszemű aranyhalacskákra gondolok.

2017. aug. 17. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy jobb a nagyobb, de ha tényleg megállsz 2 darabnál, akkor simán elvannak. 30 centisre ugyan nem nőnek majd meg, de a 15-17 centit elérik.
2017. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, úgy gondoltam, hogy egy algaevőt még rakok melléjük, az nem nagy baj, ugye?
2017. aug. 17. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:

A teleszkószemű is igényli a 200 litert minimum, abba rakhatsz kettőt. És az elsőnek üzenem hogy nem, valóban nem nőnek meg harminc centisre egy 100 literes akváriumban. És tudod miért? A folyamatos ammóniamérgezés miatt, nem azért, mert ez egy természetes növekedés szabályozó hogy kicsi akváriumban kicsi egészséges halak maradnak.


Ancit ne rakj melléjük, ez a másik hülyeség hogy sokan azt hiszik hogy fenéklakó halakkal tartható. Az anci ugyanúgy trópusi hal mint e guppi és gurámi pl. Az aranyhal hidegvízi, az anci meg trópusi hal, ne keverd a kettőt mert az egyik idővel kínlódva múlik majd ki.

2017. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Én nem olvastam, hogy nem lenne rendes szűrése az aksinak, így az ammóniát sem vettem észre....

De ancit én sem javasolnék melléjük, ebben egyetértünk!

2017. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha rendes szűrése lenne se lehetne kiküszöbölni egy idő után az ammóniamérgezést, ugyanis kinövik az akváriumot. Mert nem véletlenül igénylik a nagy helyet. Ugyanúgy a bikaerős szűrést, mert rendkívül sokat mocskolnak, sokat ürítenek és túrják a talajt, egy átlag halas akváriuménál dupla erős szűrés az ideális.

Ajánlom a kérdezőnek is neked is az olvasgatást: [link]

[link]

2017. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Megkérjük a kérdezőt, hogy egy fél év múlva adjon jelentést a halai állapotáról :)
2017. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
lepontoznak ,de jó szűréssel 3 db teleszkópszemű mehet 150 literbe, ők a legkisebb aranyhal változat, de tényleg csak jó szűréssel.
2017. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is le leszek pontozva, de én általában túl óvatos vagyok. Még 150 literes nagy akváriumba is kétszer is meggondolnám az aranyhalat. Minél nagyobb a vízmennyiség, amivel dolgozol, annál könnyebb egészségesen tartani, és bár az aranyhalak messze vannak a zebra dániók sebességétől, mozgásigényétől, nekik is jó, ha nagyobb helyen tudnak mocorogni.

Másrészt a bazi nagy különbség az áramvonalas, tavi aranyhalak és az osztott farkú "benti" aranyhalak között a formájuk: ezek ugyan rövidebbek, de gömböcök, a súlyuk, az elfogyasztott kaja mennyisége és az output nem sokban tér el egymástól.

[link]


Felhívnám arra is a figyelmedet, hogy az "áh, legfeljebb nem nő meg akkorára", az a tartási körülmények miatt létre jött deformitás, ami nagy fájdalmakkal, illetve az állat idő előtti elhullásával jár: [link] (és nem feltétlenül folyamatos ammóniamérgezés az oka: úszótér hiánya, zsúfoltság, stress stb.)


"úgy gondoltam, hogy egy algaevőt még rakok melléjük, az nem nagy baj, ugye?"

De, baj. Nem csak, hogy totál más hőigény, de ő is viszonylag nagyra nő (10-12 cm), az akváriumban fellelhető alga édes kevés neki, őt is etetni kell, ráadásul megfelelő kajával, mert saját szemmel láttam olyat, hogy az anci betámadott egy-egy lassú mozgású halat és leráspolyozta róluk a nyálkaréteget és a pikkelyt.


Kérdező, kérlek nagyon gondold meg, hogy kell-e neked az aranyhal. Ezek a halak gyakorlatilag semmivel nem társíthatóak, ellenben jó körülmények között 10-15 évig vígan elélnek. Ha már most ott tartasz, hogy raknál melléjük ezt-azt, akkor könnyen előfordulhat, hogy megunod őket.(Aminek a vége mind tudjuk mi lesz: vagy elajándékozás vagy újabb akvárium :D)

2017. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez még így elmegy
2017. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van nekem is mellettük egy leopárdmintás anci. És semmi bajuk, pedig már évek óta így vannak tartva nálasm.
2017. dec. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!