Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora az a minimum akvárium...

Mekkora az a minimum akvárium méret, amiben jól érezheti magát egy hím betta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányomnak karácsonyi ajándéknak egy nano akváriumot tervezek, egy hím bettával.

Mekkora az a minimum méret, ahol még jól érezné magát, és hosszú, egészséges élete lehetne?

Esetleg komplett szetteket tudnátok ajánlani?


2017. szept. 29. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
40 liter körülit mondanék.
2017. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 30 liter (ez alatt törvény tiltja gerinces állatok tartását)

De ha nem vagytok jártasak az akvarisztikában, inkább 54-eset ajánlok, mert egy 30-asban nehezebb fenntartani az egyensúlyt.


ÉS

mindenekelőtt azt ajánlom, hogy karácsonyig, még mielőtt bármit beszereznél, nagyon alaposan olvass utána a témának, aztán pl. ide írd le, hogy mit, hogyan tervezel, ne utólag derüljön ki, hogy valami hiba van a rendszerben!


Mivel az akváriumot 3 héttel azelőtt el kell indítani, hogy beletennétek a halat, ezért célszerű a beüzemelést advent elejére időzíteni, és akkor karácsonyra mehet bele a hal!


Minimum kell:

- egy fedett akvárium

- egy fűtő (kb. mindegy, csak (szerintem) ne kínai legyen (én Hydort használok, ez olasz) - kb. 28 fokra kell állítani

- egy szűrő (ebből is rengeteg van, ha leírod ide, hogy mekkora akvárium mellett döntesz, akkor megmondják, melyik a legideálisabb)

- aljzat, élő növények (pl. az Anubias elég strapabíró, de a gyöktörzsét nem szabad az aljzatba ültetni), búvóhelyek, dekoráció

2017. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Igazából van már egy 80 literes vegyes akváriumunk, abból pl. tudnék bele tenni a ritkításból származó növényeket.Csak a lányomnak nagyon tetszik a betta, ebbe meg nem tudom beletenni a többiek miatt.

A komplett nano szetteket nézegettem, azok kb.20 literesek, csak nem vagyok biztos benne, hogy az elég mozgástér lenne a halacsnak...

2017. szept. 29. 14:35
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]

Pl. ilyesmire gondoltam.

2017. szept. 29. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem elég neki a 20 liter. A szettekben pedig mindig gyenge a technikai felszerelés és pénzpocsékolás abban megvenni.
2017. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezek nem alkalmasak haltartásra.

Gondold csak el: mire teszel bele aljzatot, szűrőt, fűtőt, növényeket, meg hagysz egy kis helyet a tetején, jó ha 15 liter marad.

Ha bele akarsz vágni, az legyen min 30-as, de inkább 40-es!

A szetteket nem ajánlom, legtöbbször olyan fűtővel, szűrővel adják, amit önmagában nem tudnak elpasszolni (legalábbis nem azon az áron).

2017. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor nagyobban gondolkodom :)
2017. szept. 29. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!