Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 literes akváriumhoz milyen...

40 literes akváriumhoz milyen szürő - levegőztetőt vegyek?

Figyelt kérdés

Linket kérnék szépen.


Illetve valaki gyors összefoglalhatná, hogyan is műküdik a dolog, mert olvastam a neten, hogy vannak csak szűrök, illetve vannak szűrő - levegőztető cuccok is kissebb akváriumokhoz.



2017. okt. 12. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, mi a terv, mennyire dús növényzet, milyen halak lesznek, eredeti élőhelyük állóvíz, vagy patak, stb.


Az nem tudom milyen, hogy csak szűrő, meg szűrő levegőztető. Pedig közel 3 évtizede bohóckodok ezzel...


Gyorsan se igazán tudom összefoglalni, a szűrés nagy téma, biztos én vagyok hülye, de 2 oldalnál kevesebb leírással szerintem lényeges dolgokat hagynék ki.


Van légpumpás levegőztető, ami megcsinálható szűrőnek is.

Ez hangosabb, nem csinál áramlást, így mechanikai szűrést sem. Ivadékokhoz, álló vizet bíró halakhoz jó.


Van belső motoros szűrő. Ezek többsége tud levegőt keverni a vízbe beporlasztással, 1-2 példány nem tud, ami nem jelenti azt, hogy ne tudna levegőztetni.

Minden szűrő, ami keringeti a vizet, az tud levegőztetni.


Belső szűrőkön belül 1000 féle van, többségük nagyobb vízforgatású, és kis szűrő anyag térfogatú, ami biológiai szűrés szempontjából (ami a lényeg) hátrány. Ezért érdemes minél nagyobb térfogatút venni. Pl:

[link]

2017. okt. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Én 40 literre az Eheim Liberty 75 akasztós szűrőjét javasolnám a helykihasználás miatt. Bettához és állóvizet kedvelő apróbb halakhoz légpumpás Cseh-emelőt, vagy esőztetővel felszerelt szűrőt tömörebb szivaccsal.
2017. okt. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni ,h mit akarsz tartani benne.


pl; betta mellé elég szivacsszűrő, de garnélák mellé akár a legkisebb aqual is jó lehet :)

2017. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És ehez az "Eheim Liberty 75" szűrőhöz kell külön levegegőztető is?

Igazából ez az amit nem értek, hogy mikor kell külön levegőzetető az akváriumba?

Mert elvileg kissebb akváriumokban ahol nincs túl sok hal, ott a szűrő állandó működése ahogy keveri a vizet, termelődik elég oxigén a halaknak.

2017. okt. 15. 02:02
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha a szűrőt úgy helyezzük el, hogy a kiömlőnyíláson kifolyó víz a felszínt fodrozza, vagy kicsit feljebb, hogy csobogjon, akkor a levegőztető nélküli szűrők is elég oxigént kevernek a vízhez. A felszín mozgása oldja be az oxigént. A Liberty alapból csobog másképp fel sem lehet tenni, külön levegőztető nem kell hozzá. A levegőztetőt a mai szűrők mellett már csak nyáron a meleg miatt és betegség esetén az oxigén pótlására használjuk ( oxigénhiányos állapotok: pl infuzóriumok megjelenése vagy hirtelen algapusztulás ill egyes gyógyszerek használatakor). Sokaknak tetszik és azért porlasztanak, egy kisebb teljesítményű szűrő mellé nem árt porlasztót tenni a szűrővel ellentétes oldalra pláne hosszúkás akváriuma, itt is inkább a vízmozgatás a fő funkciója. Szóval nem kell a szűrő mellé de mindenképp hasznos dolog, sokszor kellhet másra pl karantén és nevelő akváriumoknál, sórákkeltetés, meg a fent már említett esetekben. Jól jön, ha meghibásodik a szűrő, akkor egy kis szivacsszűrőt, Cseh emelőt működtethetsz vele, vagy levegőztethetsz amíg nem tudsz másik szűrőt venni.
2017. okt. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem jelent gondot akkor a Libetyből nagyobbat is választhatsz nem olyan jelentős az árkülönbség és azért jóval hatékonyabb egy nagyobb. Jó kis szűrők ezek kisebb akváriumokhoz és baromira egyszerű tisztítani a szivacsokat (nézd meg a képeket, videókat). Akár más szűrőtöltethez is átalakítható.
2017. okt. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!