Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha zöldséget adnék a halaimnak...

Ha zöldséget adnék a halaimnak, tényleg csak bio vagy saját kerti lehet? Bolti uborkát hámozva vagy mirelit leveles spenótot sem adhatok?

Figyelt kérdés
A vegyszerek miatt mondják, gondolom.
2017. okt. 13. 01:05
 1/5 Platypus ***** válasza:
100%
Amiatt mondják, de sajnos a valóságban ennél kicsit árnyaltabb a helyzet. Hiába bio a kerted, ha a harmadik szomszédod permetez, vagy központi szúnyogirtást végeznek. Nem is biztos, hogy ezeket észreveszed, és már lemérgezed a halaid. A mireliteket meg azért elég jól ellenőrzik. A történelem során ott is találtak már hibát, de azért elég ritka dolog. Személy szerint évek óta etetek mirelittel gond nélkül. A saját kerti zöldségemet meg csak tavasszal merem adni, mert nyáron szúnyogirtás van.
2017. okt. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Megmondom őszintén én a zöldségfélék nagy részét egy kis maszek zöldségesnél veszem aki főleg helyi beszállítóktól vásárol, a többi saját kertből való, néha mirelitet is vásárolok tartaléknak. A halak is azt eszik amit a család, nem szoktam nekik külön zöldséget venni. Én főleg a kényszerérett és külföldről hozott zöldségeket kerülöm.
2017. okt. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is azt gondolom, hogy amit a gyerekek kapnak, azt talán a halak is ehetik:) És az igaz, hogy fél óra műlva ki kell szedni a maradékot, akármennyit ettek? És azt is láttam, hogy narancskarikát dobott valaki a sügéreknek, annak a héjáról pl. nem oldódik a vízbe valami? Ill. nem savanyítja a vizüket, mondjuk több száz liternél gondolom ez nem probléma még.

Rágják a növényeket a halaim, és adtam spirulinát meg granugreen-t, de így is rágják, ezért adnék vmi "frisset".

2017. okt. 13. 06:48
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Pont az ilyen gyümölcsök, főleg a héjuk lehet veszélyes emberre, állatra egyaránt az ismeretlen tartósító és fertőtlenítő szerek miatt. Csak akkor kell kivenni a zöldséget, vagy gyümölcsöt ill bármilyen eledelt ha nem eszik egyáltalán és az a fél óra csak olyan "tanuló akvarista" riogató, jobb ha így rögződik és hamarabb kiveszik mintha egyáltalán nem, vagy túl későn.:D Az ivadékoknál viszont azonnal el kell távolítani a maradékot és 3-4 óra múlva ismét kell adni. Ha eszegetnek pl egy saláta, vagy spenótlevelet, esetleg egy nagyobb db uborkát azt felesleges kivenni, másnapra sem lesz semmi baja. 2 napnál tovább nem hagyom ill nem adok akkora darabot, hogy ne fogyjon el addigra sem. Ha valamit elsőre nem esznek, később érdemes újra megpróbálni mert némelyik ételt idegennek éreznek és idő kell amíg hozzászoknak, esetleg forrázva, vagy félig főve is meglehet próbálni ugyanazt a zöldséget. Én zsírtalanított, fagyasztott és reszelt pulykaszívet is adok néha a sügéreimnek ( hozzáteszem ezt eddig még minden halam két pofára ette). Gyümölcsök közül dinnékkel, almákkal próbálkoztam már, naranccsal viszont nem. Annak nincs veszélye, hogy leviszi a pH-t, még kisebb akváriumoknál sem, viszont nem tudom megennék e egyáltalán.
2017. okt. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Dinnye akart lenni, (sárga is).:D
2017. okt. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!