Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szűrőakváriumot akarok...

Kristóf002 kérdése:

Egy szűrőakváriumot akarok csinálni. Készítettem egy rajzot is, hogy lenne elrendezve. Arra vagyok kívácsi hogy jó lesz ez az elrendezés vagy sem?

Figyelt kérdés
Link [link]
2017. nov. 2. 20:30
 1/5 A kérdező kommentje:

két db szivattyú lenne benne amint a rajzon is látszik

egyenként 4500l/h lenne

2017. nov. 2. 20:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit változtatnék, hogy az ülepítő után felülről folyjon az első szivacsra a víz, ne alulról, szerintem egyszerűbb lesz tisztán tartani. Illetve 2 különböző rekesz közé elég 1 üveglap, csak a helyet veszi el az üres rész, amit fenntartasz a víz folyásának.
2017. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
A szívó résznél én feleslegesnek tartom a két szivacsszűrő mögé még perlont is tenni, (ha már tennék, akkor eléjük tenném), viszont a kiömlő résznél jól jönne utószűrőként. Szóval áttenném a másik oldalra.
2017. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én meg jó sokmindent másképp csinálnék.


Először is nem csinálnék nyitott rendszerűt, mert sok vele a járulékos probléma.


De ha már nyitott, vegyük a feni példát.


Nézzük az elejéről:


-minek az a bazinagy üres rész az elején?

Nem kell akkora, és mehet bele kerámiagyűrű, gagyibb fajta, ami a nagyobb gazokat megakasztja.


- aztán jöhet egy kis durva szivacs. Abból se kell olyan túl sok.


-aztán jöhet rögtön a minőségi biológiai szűrő, pl siporax, vagy ami jóleseik.


-Az összes többibe mehet ilyen olyan finomságú szivacs, csak hogy töltse a térfogatot.


-Perlon , lávakő felejtős, mindegyik másért hülyeség, nem kell ilyenekkel helyet foglalni.


-Tőzeg... hát tényleg talános, elvetemültség kérdése.


-Az " sz" talán szűrő akar lenni? nevezzük pumpának, a szűrő az az egész.

Ezt jól rajzoltad, hogy a pumpa tartályába felülről megy a víz, nem tudom véletlen, vagy tudatos, de így kell lennie.

2017. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocs a rajzért csak egy skicc nem méretarányos.

Váalszokat köszönöm.

2017. nov. 3. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!