Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miből tudhatom, hogy a gurámik...

Miből tudhatom, hogy a gurámiknak nem túl erős az áramlás az új szűrőmmel?

Figyelt kérdés

Jó növényes az akvárium, vettem egy tisztességes külső szűrőt (eddig belső volt). Tudom, hogy a gurámiknak nem jó az erős áramlás, de miből láthatom, ha esetleg stresszeli őket? Elbújnának? Én nagyjából megszokottnak látom a viselkedésüket, max. annyi, hogy néha ráfekszenek az áramlatra, és hagyják tolni magukat egy darabon. De nem kuksolnak, jól esznek, stb.

Fojtottam, de a növények miatt jobban nem akarnám.


2017. nov. 22. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha túl erős lenne, akkor a sarokban gubbasztanának majdnem egész nap!
2017. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Esőztető van a kiömlő ágon? Ha nagy az áramlás általában keresnek egy védett helyet és ott tartózkodnak, kerülik a nyit részeket és keveset úsznak ezt is gyors ideges mozdulatokkal teszik. A gurámik tényleg nem szeretik a nagy vízmozgást, érdemes az áramlást minimálisra állítani és esőztetőt feltenni ha nincs, lehetőleg a rövid oldaltól a hosszanti oldal felé áramoljon a víz, ne csobogjon csak fodrozza a felszínt. Amit írtál abból úgy tűnik nincs nagyobb baj, de azért érdemes kedvezőbbé tenni nekik a helyet ha lehet.
2017. nov. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!