Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumindítás algamentesen?

Akváriumindítás algamentesen?

Figyelt kérdés

Paraméterek:

72l


Talaj; aprószemű gyöngykavics


Szűrő: Cristalprofi e702


Világítás: 24w 6500k Sylvania Gro-lux


Dekor: Red moor fa


Növények: Cryptocoryne X Willisii, Staurognye Repens, Nymphoides Hydrophylla Taiwan.


Táp: Jbl Kugeln+Tropica Premium


Vízcsere: Fele ioncserélt fele csapvíz: 12nk ph7


Szóval én úgy tervezem, hogy a tápozást rögtön elkezdem, a világítást sem rövidítem le, 8 órát fog menni. Minden nap szórok be egy kis halkaját a bacik miatt.

Nem tervezek sűrűbb vízcserét, mivel nincs aktív talaj, meg semmi sem ami nagyon feltornázná az ammóniát vagy mást.


Kérdéseim;


Szóval ez így rendben lenne?


Valamint 24 w 72 literre alacsony fénynek számít, de most hogy nem fekete az aljzatom nagyon világos lett az akva, létezik hogy ennyi fénnyel is meg lehet a "közepes" fényerő? És a 8 óra elég lehet? Ugye nem a watt számít, hanem a lumen, szemmel láthatóan világosabb az akvárium.



2017. dec. 11. 04:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos attól még, hogy nem aktív talajod van, nem lehet spórolni indításkor a vízcseréken! javaslom, hogy olvasd el Nigró blogjában a DSM akváriumidítási módszert, és ha van türelmed akkor próbáld ki. Én többször használtam, és tényleg jó! Nem azt állítom, hogy így tényleg algamentes leszel, mert minimális biztos lesz, de ez a legnagyobb profikat sem mindig kerüli el. De garantáltan problémamentesebben indul el így az akváriumod

[link]

2017. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!