Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől falultak ki az aranyhalaim?

Mitől falultak ki az aranyhalaim?

Figyelt kérdés
Fehérek lettek az aranyhalaim illetve az egyiknek szó szerint "lyukas" lett a szeme között. Betegek lehetnek?
2017. dec. 20. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen
2017. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Hány literes akváriumban tartod, milyen halakkal együtt és hány darabot belőle? Általában az szokott lenni a probléma, hogy a kereskedő ügyesen elad egy rakás halat és egy aprócska akváriumot minimális felszereléssel - így a halak pillanatok alatt elkezdenek lebetegedni és hullani.

Aranyhalat minimum 200 literes akváriumban kellene tartani, ha pedig több van, akkor értelemszerűen ennél nagyobb kell(ene).

2017. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy attól is kifehéredhet egy aranyhal, ha kevés fényt kap.
2017. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
500literes akváriumban vannak és már két éve így vannak ahogy most mert egyven vettem mindennel együtt és ugyanúgy csinálok mindent mint az előző tulaj. Nálam már 7 hónapja van az akvárium és most 1 hete vettem ezt észre. Lehet hogy kiégett egy ledcső vagy mi a neve. ?!
2017. dec. 20. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
szűrés, vízcsere?
2017. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A lednek megkockáztatom, 100%, hogy semmi köze nincs ehhez!


Biztos, hogy fakulás?

Tehát homogén szín veszés, mindenhol, egyenletesen?

Csak mert ezek hajlamosak gombásodásra, ha valami nem stimmel, és az is fehér, csak az foltokban jelentkezik.

Úgyhogy ezt tisztázzuk, mert nagyon nem mindegy.


Hányan vannak, mekkorák, milyen a szűrés, részleges vízcserék gyakorisága, mennyisége?

Hány fokos a víz?

Tehetnél egy képet egy képfeltöltő oldalra, ami ad linket.

2017. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Étrend?
2017. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
Fotó?
2017. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az is lehet hogy elromlott a víz szűrő mert elkezdezz hangosan zugni valamit csinált vele a párom és azóta nem zúg lehet hogy nem működik? A farok felé nem fehér. Rakok képet reggel. Az étrend változatlan 7 hónapja
2017. dec. 20. 21:47
 10/12 A kérdező kommentje:
A képen sajnos nem látszik semmi mert kék a led szóval felesleges feltöltenem a fotót. De most ahogy megnéztem valóban foltokban fehér. Mi a teendő vele?
2017. dec. 20. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!