Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mentett aranyhalak, segítség...

Mentett aranyhalak, segítség kellene?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja mentettem 2 aranyhalat elég rossz körülmények közül. Eddig nálam egy 30literes aksiban voltak, mert nem volt itthon nagyobb. Viszont 2 hete elkezdtem beüzemelni egy megfelelő méretűt,3 napja áttettem az egyik halat az aksiba,mert a másik időközben sajnos elpusztult. Azóta az élő sajnos nem eszik. Mit tudnék kézdeni?
2018. febr. 1. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Eléggé akut.
2018. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
?
2018. febr. 1. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
El se bírom képzelni honnan mentetted ha nálad a 30 liter "jónak" számított utána. Hány liter a "megfelelő" méretű?
2018. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

10 literes "befőttes üvegben" voltak

150les a jelenlegi

2018. febr. 1. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sajnos maradandó károsodásai vannak. Nem tudom hogy zajlott az áttelepítés, bejárattad a 150 literes 2-3 hétig? Milyen szűrő van benne? Pihentetett a víz amivel hetente cserélsz 20-30%-ot?

Mondjuk annál hogy a 30 literben van még mindig jobb ha bejáratás nélkül rakod a 150 literbe, de ha friss vízbe raktad az is megölheti.

2018. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kb. 1,5-2 hetet ment az aksi. aqua rest szűrű van benne és mivel nemrég tettem bele a halat még nem cseréltem vizet benne
2018. febr. 1. 20:23
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jelen helyzetben sokat nem tudsz tenni érte, esetleg próbálkozhatsz JBL biotopollal, vagy SERA Fishtaminnal . Az úszó, lebegő növények és a sötét háttér növelné a biztonságérzetét és tompítanák a fényt. Sajnos nem lehet tudni mennyire károsodott a szervezete szerencsétlennek. Próbálkozz jó minőségű aranyhaltáppal amit kicsit bedörzsölhetsz fokhagymával is, próbálkozhatsz fagyasztott, vagy élő kajával is de ne adj túl sokat ha látod, hogy nem eszik. Fontos, hogy ne háborgasd sokat akár le is takarhatod az akvárium elejét hogy ne zavarja a mozgás. Talán még kiheveri a megpróbáltatásokat és rendbe jön. Mivel egyedül van és kicsi elég hetente 20% vízcsere egyenlőre. Nagyon lehangoló volt olvasni hogyan tartotta az előző gazdája szegényeket, remélem túléli és jó sora lesz ezentúl. Idővel társak is kellenének mellé. Valószínűleg a 150-literes akváriumot is nagyobbra kell cserélni vagy megfelelő helyet kell keresni, egyenlőre ez így elég.
2018. febr. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó kommentelő!
2018. febr. 2. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!