Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasonló feltételek mellett...

Skid05 kérdése:

Hasonló feltételek mellett tartható halfaj? (bővebben alább)

Figyelt kérdés
Bruttó 100, 20 nk, 25-26 C, vasfák miatt huminsavas vízbe keresnék egy jól tartható halfajt a felső-középső vízrétegbe. Két növendék toro és egy ancistrus valamint, sűrű növényzet és mérsékelt áramlás mellé. Diszhalinfo/akvaguru nem hozott kívánt eredményt. Ötlet?
2018. febr. 5. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Zebra, vagy leopárd dánió, szinte csak fent úszik, ékfoltos razbóra, inkább felső félben.
2018. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De egyébként sok más is van, csak most 2 egyszerűbbet mondtam, ami sok helyen kapható.

Azt gondolom tudod, hogy a torik nem maradhatnak! Ekkora területen nem lehet őket összezárni egy ancival.

2018. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Rézlazac
2018. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen valóban a legnagyobb akadály a legtöbb – egyébként szóba kerülő – halfaj esetében a két toro (10-12 cm). Az optimális 4-5 centis halakkal 1,5-2 centisen kereskednek, ez torok esetében az élő vacsora szinonimája. A razbóra-méretekkel ez a baj, a dánió bejöhet.


Errefelé a „szaküzletek” nem fogadnak szívesen kisebb mennyiségű halat magánkézből, nagyobb a kockázatuk, mint a remélhető hasznuk. Ha csomagban vinném az más… Másra sem szívesen erőltetném rá őket „megunt halak” címszóval, az sem fix, hogy jobb helyük lenne. Valamely gurámi párban esetleg? Vörös karcsú díszmárna? Díszes törpeszájú?

2018. febr. 5. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A torokátum nem csak a kishalak levadászása miatt nem maradhat, hanem mert territoriális, alapból kicsi neki egy 100-as alapterülete, ráadásul ott van ugyanúgy az aljzaton az anci. Agyon fogják verni.

Jobb lenne meghirdetni akár ingyen elvihetőnek, és nem lennének ilyen megkötéseid.

2018. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Békés harcsák ezek max az ivadékot ennék meg és persze a habfészek védelmére elzavarná onnan a többi halat. Természetesen nem 100- literbe való de 4-5 cm halakkal nyugodtan tartható én kisebbekkel is tartottam, tojtak ezek mindenkire, turkáltak és úsztak mindenfelé kedvükre. Fedni kell az akváriumot mert kiugorhatnak amikor feljönnek levegőért. Sohasem láttam, hogy vadásztak volna és azt sem, hogy a közelükbe kerülő kisebb halra rámozdultak.
2018. febr. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 patterson ***** válasza:
0%
diszhal.info...mi-mivel tartható,válogasd össze
2018. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!