Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A zacsiba meddig bírják a halak?

A zacsiba meddig bírják a halak?

Figyelt kérdés
Ahol én lakom ott nem árulnak halat, így egy nagyvárosban venném meg, majd busszal mennék haza. Kb 2 óra alatt érnék velük haza.. Szerintetek kibírja, vagy meg se próbáljam.?

2018. febr. 6. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Úgyis mész állatüzletbe nem lenne logikus hogyha ott kérdeznéd meg hogy hogyan tudnád haza szállítani...?
2018. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Hogyha van víz a zacskóba, és nem zárod össze talán kibírhatja, viszont ha bezárod a zacskót, nincs szem előtt, tuti nem bírja ki, víz nelkul pláne
2018. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván lenne rajta víz :)
2018. febr. 6. 17:22
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg egy nagyobb befőttes üvegre gondolok azt ki tudnám nyitni, sőt levegőt is tudnák befújni szívószállal
2018. febr. 6. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Igen, kérdezd meg a kisállatboltba, fajtától is függ, de amúgy vízzel, levegővel, és ha figyelsz rá ki birhatja:)

Kishalat szeretnél?

2018. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem kibírja , csak meg kell mondani az eladónak hogy messzebbre viszed.Igy a zacskóban legyen több levegő , tehát ne egyből a víz felett kösse el , hanem hagyon benne sok levegőt és magasabban kösse el a zacskó száját.

Amire még figyelj , hogy hideg van kint és meg ne fázzanak.

A férjem úgy szokta ezt megoldani , hogy beteszi a kabátja alá a melléhez , így a teste melegíti , de kézzel persze rátart , hogy alul ki ne essen.

Remélem segítettem.

2018. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az jó ötlet. Lyukaszd ki a tetejét, én úgy szoktam h szöget verek bele, úgy van neki levegő, vizet is raksz bele, és kinyitod néha hogy menjen időként több levegő is. De ettől függetlenül nem biztos h kibírja, ott kérdezd meg
2018. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk mielőtt összegumizza a zacsit, kis oxigént nyom bele. Így állítólag 12 órát is kibír. Jó lenne ha ott is így adnák át a halakat. Most a hőmérséklet is nagy gond. Ilyenkor olyan narancsos vödröt szoktam vinni, kibélelve rongyokkal.
2018. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%
Menj olyan helyre, ahol oxigént és aktív szenet is raknak a csomagba. A komolyabb boltokban ez alap. A megfelelően csomagolt halak nemhogy 2 órát, de egy egész napot is túlélnek - ez utóbbit nyilván nem boldogan, de az import halak legalább ennyit utaznak. A nyitott zacskó meg a nyitható üveg felejtős, sokkal többet ér az oxigén bezárva, plusz a felfújt zacskó rugalmas fala védi a halat amikor lötyög az egész cucc. Vigyél hűtőtáskát, amibe rakj a halak mellé 1-2 langyos vízzel töltött palackot.
2018. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 patterson ***** válasza:
kérdezd meg telón,nyomnak-e bele oxygént,és úgy meddig bírják ki...be is kell bugyolálni,ne hűljön !
2018. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!