Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől függ, hogy a xifó...

Mitől függ, hogy a xifó nőstényekből hím lesz-e? Akkor alakulnak át, ha nincs a csapatba hím?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én olyat tapasztaltam, hogy idősebb korban (talán élete vége felé).
2018. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy olvastam, hogy akkor, ha nincs hím/túl kevés köztük a hím. Ez is megeshet, hogy igaz!


Továbbá én meg azt tapasztalom, hogy ha 2-3 nőstényt veszek, nem 1-et 1 hím mellé, akkor nem alakulnak a nőstények hímmé.

2018. febr. 20. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
egyetemen úgy tanítják, hogy a nagyon elnyomott hím nem fejlődik ki rendesen, majd ha az alfa hím elpusztult akkor utólag kifejlődik.
2018. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, azt én is hallottam 1 embertől, hogy az "elnyomott" hímek nem fejlődnek rendesen...

... azt viszont jó néhány akvaristától hallottam, hogy olyan nősténye változott hímmé, aki előtte rendszeresen szült.


Hát, nem tudom el lehet e nyomni annyira egy hímet, hogy szüljön, de miután az állatvilágban egy abszolút nem ritka jelenség, valamint azok az akvaristák se voltak fogyatékosok, hajlamosabb vagyok nekik hinni.


Egyébként igen, bizonyos csapatban élő halaknál a hím jelenléte nélkül a domináns nőstény hormonjai változnak meg, és így alakul hímmé. Több ilyen tengeri halról is hallottam már, a nevüket ne kérdezd, azokat a latin neveket én nem tudom megjegyezni.

2018. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Pl bohóchal, matriarchalis csapatban élnek a nőstény a nagyobb, ha elpusztult az egyik kis hímje nősténnyé válik. Elvileg csak ők képesek nem váltásra.
2018. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag meg:

[link]


[link]

2018. febr. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. febr. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!