Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlatok 160...

Milyen halakat ajánlatok 160 literes dús élőnövényes akváriumba?

Figyelt kérdés
Én pl a gurámikra gondoltam vagy esetleg vitorlás vagy jó pár darab neonhal esetleg diszkoszhal
2018. febr. 21. 19:36
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

"Aki azt írta, h. a csokigurámi macerás, miért írta? Én javasoltam, mert nekem is nagyon tetszik és éppen tervezek venni a növényesembe. A greenaquán dícsérték, hogy nem kényes csak finnyás, vagy más a tapasztalat?"

Mert olyan lágy, savas víz kell nekik, amiben még a baktériumok sem élnek meg (az ammónia meg ammóniummá alakul), ezért az immunrendszerük sem olyan, mint egy alap halé. Ja meg élőkaja kell nekik. A királyi többes pedig annak szól, hogy a legtöbb gurámi fajjal ellentétben nagyon szociális lények 6+ fős csapatot kell belőlük tartani.



Kérdező: a "jaj, semmi gond, kisebb helyen nem nő meg akkorára" egy hatalmas parasztvakítás, természetesen bolti eladóktól indult és néhány igénytelen haltartó helyesen bólogat.

Ugyanis a legjobb szándék ellenére sem fogsz egészséges miniatűr halat kapni. A tér hiánya, a stressz, a zsúfoltság, a vízminőség problémák, felszaporodó növekedési hormonok miatt a halaknak fejlődési rendellenességei lesznek, deformálódnak, egyre romlik az immunrendszerük, majd idő előtt kinyiffannak. Olvass csak utána: [link] És ez nem csak a szellem márnára vonatkozik, hanem a Boesmani kalászhalakra is.


Ha szellem márna tetszik, akkor ezekre nézz rá:

- [link]

- [link]

- [link]


Kalászhalakból meg őket tudom ajánlani: [link]


Illetve, ha gurámiban gondolkodol, akkor:

- [link]

- [link] (számomra érdekesebb a viselkedésük, mint az ékfoltos razbóráké)

- vaaagy, mélyen a pénztárcádba nyúlsz és egy nagy csapat ilyet: [link] (a csíkféléknek híresen izgalmas a szociális életük)

2018. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!