Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó lehet így?

Ez jó lehet így?

Figyelt kérdés

54 literes bettás akváriumhoz jó lehet ez a szűrő? Van vele valakinek tapasztalata? [link]

Esőztetővel gondoltam mert alapból nagy áramlást csinálna. Csak egy betta és kb 6 corydoras lenne benne.



2018. febr. 25. 20:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve még azt kérdezném mert nekem nem egyértelmű, hogy ehhez hogy lehet csatlakoztatni az esőztetőt? Van másik típusú atman belső szűrőm is, de ez kép alapján is más és nem látom a képen az esőztetőt (se azt hogy hova lehetne csatlakoztatni), de azt írják van. [link] Ezen a képen se látom hol lehetne csatlakoztatni.
2018. febr. 25. 20:06
 2/6 Skid05 ***** válasza:

A betta miatt a motor teljesítménye kevésbé releváns ugye, így a nagyobb bio szűrőfelület célzandó, nagyobb takarítási intervallumokkal. Van itthon Sicce Micron (Atman kvázi uaz) hasonló gyári ajánlással, kis mérete ellenére meglepően erős (5.3W), hátránya, hogy a tapadókorongok adott idő után elfáradnak, csere nem opció, barkács kell, hogy fodrozzon.

Szűrőfelülete aprócska, igazi játékszer, ha már atman, én minimum a 303-ast venném.

Keresőbe beírva kidob néhány esőztetős képet, ha esetleg nem adnak reklamálsz, de a faunára nem jellemző.

2018. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A 303-as is jó lehet még? Azt nem mertem megcélozni, mert ugye ha jól rémlik 100-150 liter a gyári ajánlás és 600l/h-s a teljesítménye. Viszont azt ismerem, mert ismerősömnek rendeltem már ilyet, és még ha nem is adnának, itthon van egy esőztetőm ami kompatibilis vele.

Végül is ha ilyen nagy a teljesítmény, de rárakom az esőztetőt és az üvegnek állítom akkor nem gond a 600 l/h? Inkább túlméretezném a szűrőteljesítményt és felületet mint alul.

2018. febr. 25. 22:47
 4/6 Skid05 ***** válasza:

Az Atman túlbecsüli önmagát ezekkel a számokkal, hozzávetőleg a felét szokták hozni. Esőztetővel a hosszanti oldalon érett állapotban szerintem még fojtani se nagyon kell majd, néhány úszó növény – amit a betták amúgy is komáznak – tovább töri az áramlást. A 302-es a felület miatt bukik meg, a többől lehet kevesebbet csinálni, fordítva később költségesebb.

Az esőztetőből meg ne engedj, ott van a webshopban feketén-fehéren, benn van az árban, lesz egy tartalék. Mellesleg a korallshop hasonló árban kínálja, és elvileg ők postapontra is szállítanak (én spec rühellek futárt várni).

2018. febr. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Megrendeltem a héten a dolgokat, és ma meg is jött. AT-F303-at rendeltem, természetesen ehhez sem jött esőztető, úgy, ahogy eddig rendelt atman szűrőim esetében sem, csak eddig nem volt ez probléma mert nem bettás akváriumokba kerültek. Írtam is nekik egy megjegyzésszerű levelet, hogy legalább akkor vegyék már le az oldalukról azt hogy van esőztető, ha nem adnak hozzá...

Még szerencse hogy volt ez a tartalék esőztetőm.

Most beraktam járni a szűrőt a nagy akváriumba hogy kezdjen el beérni, nem tudom hogy a rendelt üvegtetős akváriumom mikor készül el, de abba használt víz fog kerülni beüzemeléskor és a már x ideje járatott szűrő, így legalább a várakozási időben is hasznosan készülök fel az akváriumra. :)


Égetett agyag talajt rendeltem egyébként fedőtalajnak, azt is mosni szokták ugye? Ilyen talajjal még nem volt dolgom, eddig csak sódernek különböző szemcserméretű változatait használtam, na azokon volt mit mosni dögivel.

2018. febr. 28. 20:08
 6/6 Skid05 ***** válasza:
Ha manadoról van szó az jó anyag, meg úgy általában az agyagok kiváló kiegészítést adnak egy szűréshez, hosszú idő után sem tömörödik és porozitása miatt otthont ad nem kevés bacinak. Az égetett marha kemény, bírja a mosást, de minél többet mosod a kemény szemek annál többet dörzsölődnek egymáshoz, lényegében újra poros lesz. Egyszer öblíteném át. Hagyni kell az esetleges port ülepedni mielőtt rátolnád a szűrőt, ugyanaz igaz rá, mint a bettára, a nagy áramlást ez sem bírja kezdetben, a hátránya a súlya, az ugyanis nincs neki.
2018. márc. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!