Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haltúlnépesítés? Vagy ez...

Haltúlnépesítés? Vagy ez teljesen rendben van így?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyik ismerősöm lecseszett azért mert, hogy mennyire nem jól van az akváriumom összeállítva... 4 éve akvarizálok de most gondolkodóba estem! (aki mondta ezt 20 éve csinálja) A lényeg, van egy nettó 160 literes akvárium és benne 4 darab Corydoras aeneus (kékpajzsos péncélosharcsa) 2 darab Corydoras paleatus (Foltos páncélosharcsa) 3 darab Ancistrus temminckii (Algaevő harcsa) 4 darab Pterophyllum scalare (Vitorláshal) 10 darab Paracheirodon innesi (Neonhal) Szerinte ez egyáltalán nem jó párosítás. És rengeteg növény (mindegyik fajnak a megfelelő) észrevételeket várok és tanácsokat eme fajok együtt tartásával kapcsolatban! Köszönöm

ui.: A vitorlások és a neonok együtt nőttek fel, nem bántják egymást.


2010. jún. 10. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
számold ki. Általában egy centi halra veszünk egy litert.
2010. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha centibe mérem akkor az rendben van! De köszi a választ! Várok még.....
2010. jún. 10. 17:26
 3/8 kzs ***** válasza:
65%

Nincs rendben. Igaza van az ismerősödnek.

A Corydorasok csapathalak, ami annyit jelent, hogy 2 (de akár 4) darab belőlük édeskevés. Egy fajból legalább 6 darab kell, de inkább több. Meglátod, hogy értékelni fogják: annyira mulatságosak, ahogy egymás hátán lovagolnak... Szóval mindenképp több kell(ene) belőlük.


A Vitorláshal párválasztó halfaj, ebből is kéne még 2 (legalább).

A Neonhalat kihagynám, ugyanis a kifejlett vitorláshalak megeszik őket. Az hogy élnek a neonod, az - nagy valószínűséggel - annak tehető, hogy a vitorlásaid még nem kifejlettek.

2010. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

első vagyok.a centi arra értettem, hogy nincsenek sokan egy ekkora akváriumhoz. Egyébként a neonoknak is minimum7-6 darab kell , hogy igazán jólérezzék magukat.


Az előző válaszoló vuiszont igazat írt, a kifejlett vitorlások valóban meg fogják enni őket.

2010. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mind kettőtöknek! 2.válaszoló 6 vitorlásom van elírtam. Már teljesen kifejlettek. 1 éve vannak nálam! A párok már kialakultak! A 2 darab Corydoras-t tegnap vettem. (halas szerint ritka hal, legalábbis nála és csak ez a 2 volt) de veszek még akkor mondjuk 4et?! ha a neonok elkezdenének halni akkor majd elajándékozom őket.
2010. jún. 10. 22:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem 2 darab Corydoras paleatus (Foltos páncélosharcsa)van hanem Megalechis thoracata (Tarka páncélosharcsa) rosszat írtam be :)
2010. jún. 10. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőre azt írtam volna, hogy kb. rendben van. Közben meg kiderült, hogy nem annyi és nem az...

Ha a vitorlások párba állnak, akkor valószínüleg a többitől meg kell válnod. (Van akinél el van több vitorlás, nálam a domináns hím mindig csak a kiválasztott nőstényt tűrte meg.

Ha együtt nőttek fel és rendesen eteted a vitorlásokat, akkor nem fogja bántani a neonokat.

Egy 180-450 forintos nagytestű hal nem lehet ritkaság. Nem is az. Ha a torokátumra azt mondta, hogy ritkaság, akkor át lettél verve.

Aeneusból vehetsz még néhányat.

2010. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké! köszönöm! Egyébként azért van 6 vitorlásom mert azt akartam h ők válasszanak párt maguknak! Ha nem jönnek ki akkor mennek át egy másik akváriumba (nettó 110liter) abba el lesznek! A thorocata-ra nem azt mondta hogy ritkaság hanem azt hogy nála ritkaság! Minden tanácsot és észrevételt megfogadok és köszönöm szépen!
2010. jún. 11. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!