Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjek bele?

Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Üdv! Párommal vettünk egy 400 literes akváriumot.

Igazából nem tudom hogyan kezdjek bele. A kezdőnél is kezdőbb vagyok...

Tehát milyen szűrőt javasoltok?

Milyen vízmelegítőt?

Esetleg algagátló vagy valamiféle szerek menjenek-e a vízbe?

Milyen növényzetet ajánlotok? Mű vagy élő?

Illetve nekem a vitorláshal az álmom. Ugye ebbe az akváriumba majd mehet?

És, ha igen akkor milyen halat lehet még ezek mellett tartani és mennyit?

Esetleg egy kiemelkedően jó oldalt, ha tudna valaki? Mert sajnos én, amiket találtam. Csomó kérdésre nem kaptam választ! Köszönöm szépen!


2018. márc. 27. 19:58
1 2
 1/13 Skid05 ***** válasza:
90%
Ezt az információtömeget – mivel a 400-as üvegnek tetemes költségvonzata lesz – mindenképpen saját erőből javaslom megszerezni, mert egy pár mondatos összefoglalás senkinek – legfőképp nektek – nem használna. Igen nagyon szépen összeszedték az alapokat meg valamivel még többet is emitt: [link]
2018. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Hát nem a vízmelegítő lesz a legnagyobb gondotok, az tuti! :D

Az akvagurunak nyugodtan nekifeküdhetsz, és elolvashatod minden fejezetét, nem csak a kezdő részt.

Totál kezdőként könnyel lehet hibázni, és 400 liternél "kis" hiba is nagy galibát csinálhat, szóval nem árt kicsit mélyebben belelátni az összefüggésekbe, kritikus pontokba.


(Egyébként méretben alkalmas vitorlásnak, de ettől baromi messze álltok. Ezt nem lehet letudni 1-2 "gyakoris" kérdéssel, konkrétan több könyvnyi infógyűjtés előtt álltok)

2018. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az előzőek már mindent jól összefoglaltak, akvagururól tanultam én is. Azt gyorsan leszögezném, hogy ekkora akváriumnál már zártszelvényes baromi erős gyártott bútor kell mert kb fél tonnás lesz tele, ezt is mindenképp gondoljátok át. Illetve hogy ekkora akváriumnál már az se mindegy hova rakjátok, lehet statikussal is érdemes beszélni ha olyan az ingatlanotok.
2018. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen! :)
2018. márc. 27. 21:28
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Az aksitól a fürdőszobáig rejtetten csővet telepítenék a vízcserékhez. két csővel autómatizálni lehet különböző klórmentesítő technikákkal.Víztesztel ellenőrizni kell a csapvízet a vitorláshal igényeinek figyelembevételével. A műnövény kevesbb gond de szerényebb élmény. Ha élő, akkor talaj alá rácsot raknék felszinre vezető csővel alulról történő növénytápozáshoz. Nálam így van és nem használok algakaparót vagy algagátlót. Jól kezelt vízben a csiga szövetséges csak az algát eszi, egyébként ellenség támadja a felpuhult növényeket. Gyengébb fénnyel kezdenék később emelve figyelve az új hajtások napi mozgását. A vitorláshal szeret tépkedni a zsengébb növényekből, néha a kicsi halakat összetéveszti a kajával etetéskor. Amúgy jól megfér pl.fogaspontyokkal.

Ha a szoba hö hideg vagy ingadozó, fedő nélkül nehéz tartani a 22-fokot és a vízkő is sokkal több. A fűtőt a vízáramlásba kell tenni. Ezek az én tapasztalataim de nem vagyok akvaguru!

2018. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nem... :D

Ezért kell megválogatni a forrásokat. Pl eladókat se érdemes kérdezni.

2018. márc. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A huhogónak, 500 kg semmi egy nagyobb könyves szekrény 1 tonna, fa, bútorlap állvány is tökéletes, nekem 600 literes volt majdnem 4 évig bútorlap állványon ,amiből 2 évet úgy h nem kevés vizet kapott, ha normálisan van összerakva az állvány és szintbe van akkor nem lesz vele gond
2018. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Ez a Gabi gyerek se százas 😄
2018. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem minden ingatlan egyforma. Nem rég volt egy kérdés a padlófűtéses parkettás burkolattal, oda se tennék rá akárhogy 500 kilót még ha neked 600 is volt x évig jól a te lakásodban. Nekem egy nyugodt alvást megérne, de le lehet pontozni.
2018. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
8.-nak: valóban nem, most éppen 55%. Sosem írok ha egyezik a véleményem a többségével, csak ha eltér attól, vagy más tapasztalatom van. Az ennek ellenére elért index engem is meglepett bár semmiben nem befolyásol.
2018. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!