Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi mindent kéne tudnom mielőtt...

Mi mindent kéne tudnom mielőtt megvalósítanám?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 110 literes akváriumot, semmi alkatrész nincs hozzá. Régen is szerettem volna halakat, mert mindig is tetszett és tudom, hogy munka, nem vagyok hanyag, de akkor nem lehetett, nem tehettem. Sok mindent szeretnék tudni mielőtt belevágnék!

Például milyen alkatrészek kellenek,fajtájú/márkájú ehhez a mérethez?

Milyen cseppek kellenek a vízhez vagy a halaknak?

Milyen fajta élőnövények vannak, érdemes belerakni?

Szép színes halakat szeretnék, milyenek jönnek ki egymással? Gondoltam neonhalra,vitorlásra,algaevőre. Algaevő az egyetlen ami hasznos vagy van még más fajta is? :)

Ja igen! Etetés! melyik haleledel az amit több fajta is szeret? vagy ilyet és olyat is szórjak? Mennyi időnként kell etetni a halakat? Naponta többször vagy csak egyszer?

Mennyi időnként kell takarítani kb egy 110 l akváriumot? :)



2018. máj. 1. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz minimum egy könyv, ne várd hogy ezt leírja valaki. Akvaguru, díszhalinfó. Itt minden megtalálható. Egy dologra hívnám fel a figyelmedet, halakat nem szín szerint választunk, hanem a azerint, tudjuk e biztosítani nekik az igényeiket. Ekkora akvárium nem rossz, elég sok lehetőség van. Olvasgass, ha valami nem tiszta, akkor kérdezz. A tanulás nálam kb 2 hónapig tartott, légy tütelmes, a kapkodást nagyon megszívhatod. Csak akkor már qva nehéz helyrehozni.
2018. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!! :)
2018. máj. 1. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most először is tanulnod kell, nem várhatod hogy ide leírjon neked valaki több oldalnyi kemény tanulandó szakirodalmat. Viszont linket tudok hozzá adni.


Minden, ami a kezdethez kell, ezen az oldalon megvan: [link] Itt van fent olyan fül hogy "kezdőknek" és hogy "az akváriumról", ezek alatt az összes cikket olvasd el, többször is, mert bonyolultabb mint feltölteni vízzel és belerakni a halakat. Ez egy komplett kis szelet a természetből.


A második link a halakhoz ad segítséget inkább: [link] itt szinte az összes általában előforduló hal szerepel, böngéssz, nagyon fontos hogy csak olyan halakat tarts ami:

1. Minden halnál meg van adva mi a minimum akváriumméret, amiben tartható, ez alá SOHA ne menj, és célszerű inkább ennél nagyobb akváriumba telepíteni a halakat.

2. Csak azonos igényű halakat tarts, tehát ami 28 fokot igényel és lágy vizet ne tartsd együtt olyannal ami 22-őt igényel és kemény vizet.

3. Ne telepíts túl. A kb 5-7 centiméter alatti halakra vonatkozik, hogy kb egy halcentire egy liter vizet kell számolni. Tehát egy öt centis halra öt liter vizet. A 110 literes akváriumodba lesz aljzat, berendezés, legyen csak 95 liter a nettó víz benne, ebben értelemszerűen öt centis halból 19 lenne tartható neccesen. Nagyobb testű halakra ez már nem vonatkozik, illetve akinek nem torpedó alakú a teste (mint a vitorlás). Ha már vitorlás, ekkora helyen nem tarthatod mert kicsi neki, 200 litertől lehet tartani. Az algaevő pedig csak ilyen nevet kapott, igazi algaproblémán nem segít, az alga mindig azt jelzi hogy valami nincs rendben az akváriumban, így neked kell megtalálni a kiváltó okot és megszüntetni.


Szóval rágd át magad főleg az első oldalon, olvasgass és tanulj hetekig, választgass halakat (ha van egy összeállításod nyugodtan gyere ide kérdezni hogy jó lesz-e, inkább előtte kérdezz mint utólag derüljön ki hogy rosszul választottál) és ha letelt ez az idő akkor rakd össze az akváriumot, várj három hetet és mehetnek a halak.


Ja és még valami, a szűrő a legfontosabb, levegőztető nem kell ha borzolja a vízfelszínt az áramlás. A neten vegyél ekkora akváriumhoz már külső szűrőt, és a gyári ajánlás, tehát ha egy szűrőhöz azt írják hogy 70-150 literes akváriumot bír, akkor mindig az alsó értéket kell nézni. Tehát egy ekkora szűrő általában csak hetven litert bír, az neked nem lesz jó. Legalább olyan szűrőt vegyél amire azt írják hogy 120-180 litert bír. Túlszűrt akvárium nincs! Néhány oldal ahol meg tudod venni a szükséges technikát: [link] [link] [link] de ha google-be beírod akkor is sok oldalt hoz ki.


Elsőre ez soknak tűnhet és tényleg akkor vágj csak bele ha az alapok megvannak és érted is, remélem nem szegtem kedvedet és jó kis hobbi lesz ez neked. :)

2018. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj és még valami, ami nagyon fontos! Sose menj be az állatkereskedésbe és kérdezd az eladó, az eladó nem ért az akvarisztikához egyáltalán, lehet múlt héten még a húsboltban volt eladó. Ajánlani fog fűt fát, persze hogy rosszul, miután elpusztultak a rosszul választott halaid ajánl mást, ha betegek ad gyógyszert, ha gyenge szűrőt vettél ad másikat, ez neki üzlet. Arra megy hogy minél jobban lehúzzon. Mindig tájékozódj előre, úgy menj be hogy tudod milyen halat és mennyit veszel, és ne hagyd magad befolyásolni már általa!
2018. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. máj. 1. 11:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok feladó típus, megfontolt vagyok inkább! Ami érdekel arra odafigyelek és megtanulom :)
2018. máj. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!