Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan cseréljem ki a szivacso...

Hogyan cseréljem ki a szivacsot a szűrőben?

Figyelt kérdés

Van egy 80 literes akváriumban kb. 3 éve működő, Eheim Biopower 200 szűrőm. Substrat Pro szűrőanyag van benne és alul-felül az egy-egy szivacs.

Ezek a szivacsok ennyi idő alatt sajnos megviselődtek, össze vannak már esve. Ha simán a következő heti vízcserénél berakom helyettük az újat, az úgy megfelel? Az eladó azt mondta, hogy egyik héten az egyiket, a másik héten a másikat cseréljem ki, de nem túlzás ez? A Substrat pro-t nem cserélem, a talajt sem, vízből is csak 20%-ot, tényleg annyira megviselné a rendszert mindkét szivacs egyidejű cseréje?


2018. máj. 14. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy csinálnám ahogy az eladó mondta, de a csere előtt pár nappal már beraknám az új szivacsokat is az akváriumba, hogy próbáljon megtelepedni a baciközösség, ami a biológiai "szűrést" végzi.

[Komplett szűrőt úgy cseréltem, hogy betettem az újat, és egy hétig mind a kettő üzemelt. Csak utána vettem ki a régit.]

2018. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg szűrőtakarításkor amikor akváriumvízben kinyomkodod a régi szivacsot, most alaposan csavard ki és az új szivaccsal vetesd fel a rittyót, most érdemes kevesebb vízben mosni, hogy sokat felvegyen. Szerintem így egyszerre kicserélheted mind a kettőt. Hetente inkább 30% vizet cserélj, ezzel ne spórolj.
2018. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, a helyzet végül megoldotta magát, mert ma vízcsere előtt kibontottam a dobozt, és két UGYANOLYAN szivacs van benne, az alsó modulba való, a felsőbe nincs, azt külön kell rendelni...

Tudom, meg kellett volna előbb nézni, vagy még a boltban kibontani, de a kérdésemre, hogy "ebben benne van mind a két szivacs?" az volt a válasz: igen, igen, két szivacs van benne...

Végül is tényleg, csak két ugyanolyan :) Szóval a másik 8-10 nap múlva lesz cserélve.

Ami a vízcsere mennyiségét illeti, tényleg nem spórolni akarok, hanem csak két vödröm van, a kettőbe összesen 20 l víz fér. Kicsi a lakás, már ezt a kettőt sem egyszerű rakosgatni, ha 2 centivel magasabb, akkor nem fér be oda, ahova most befér...

Abban viszont nem akadályoz meg semmi, hogy egy hét helyett pl. 5 naponta cseréljem ezt a 20 liter vizet.

Vagy ha tényleg akkora javulás lenne a halaknak, veszek egy harmadikat, és majd csak elrakom valahogy...

2018. máj. 19. 16:25
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell több vödör tökéletes az is ha kicsit sűrűbben cserész, vagy vízelőkészítőt használsz a pótláshoz. Annyira nem kell erőltetni a heti 30%-cserét már csak azért sem mert minden akváriumnál más-más körülmények vannak, van ahol elég a 20% is, van ahol kevés, ez csak egy olyan általános irányelv és főleg arra irányul, hogy egyszerre ennél többet ne nagyon cseréljünk a halak védelme érdekében de ennyit azért kellene.:D. Ha kevesebb is elég akkor kitolhatjuk a cserék közti időt egyről két-három hétre, ha többet kellene cserélni akkor gyakrabban cseréljünk de egyszerre többet lehetőleg ne.
2018. máj. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!