Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppim 1db halat...

Endler guppim 1db halat szült, de sajnos halott volt. Miért?

Figyelt kérdés

Nem volt nagy hasa csak megláttam hogy lóg ki a két szeme. Azonnal külön raktam de az ivadék nem mozdult szülés után még egy órával sem és a szülés sem folytatódott. Mi lehet ennek az oka?

Megelőzöm a kérdést mert gondolom ez lenne az első, 30l aksiban van 8db hal fele fele arányban. Nyövényzettel bújkálóval, szűrős levegőztetővel. Víz 26/27fokos.


2018. máj. 21. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
biológia 1-es, ülj le.
2018. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, nem volt megfelelő a táplálás és ezért nem volt energiája annyi ivadékra, illetve koraszülés szokott lenni stresszhelyzetben, akkor szoktak gyakran halva születni. De itt más is lehetett ha csak egy volt, bár nincs kizárva hogy a többit már előbb megszülte csak nem vetted észre.
2018. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Napi 2szer kapnak lemezes haltápot. A hímek kergették szegényt, hiába próbált elbújni, ezért is különítettem el. Köszönöm a választ.
2018. máj. 21. 15:05
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm, halak nem szülnek :'D
2018. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek első válaszoló, keress rá hogy elevenen szülő fogaspontyok. Kösz a fáradtságot és kösz hogy nem ontod tovább a baromságot. Így hát végül is neked jár a biológia 1-es.


A lemezes haleledel nem megfelelő táplálék hosszú távon, fagyasztott és élő eleséggel kell etetni napi egyszer, heti egy koplalónappal.

2018. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Írnál pár eledelt ami megfelelő lenne a számukra?
2018. máj. 21. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Első szülése volt, vagy sokadik?

Amúgy nekem is a lemezes tűnt fel, hát nem valami jó.

Főtt zöldségpüréket adj, meg fagyasztott planktonikusakat. Pl artemiát. Vagy hasonló kicsit, ami befér a szájukon.

2018. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
A nemek egyenlő aránya is nagy stresszt okoz 1 hím 2-3 nőstény arány lenne jó. Ennyi halnak az akvárium mérete is kicsit szűkös, a dús növényzet is fontos lenne. Ezen túl tényleg az összes felsorolt dolog problémát jelenthetett. Amin tudsz próbálj változtatni.
2018. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Első szülése volt. Azt olvastam a neten hogy 3literre 6-7 db hal, gondoltam 1el több már csak nem lehet gond :/Az arányt nem én választottam, nálunk az állatkereskedésben nem tartják ezt a fajt úgy kellett hozatnom a halakat. A nyövényzetem szerintem elég dús, van benne 2 bokor fűszerű növény kb 5 cm magas (nem tudom a fantázianevét) meg sorban argentin átokhínár az akvárium szélében + gömbmoha.

Sórákot lehet esetleg adni? Az apró eleség.

2018. máj. 22. 07:54
 10/13 A kérdező kommentje:
Javítok 30liter,elírtam.
2018. máj. 22. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!