Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megegyezik az összkeménységem...

Megegyezik az összkeménységem a karbonátkeménységemmel.7 és 7. Mit mutat ez meg és baj?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 18:18
1 2
 11/13 Skid05 ***** válasza:
Kálium és vas amire a vörösek kényesek, kb minél vörösebb annál inkább. A (kertészeti) táprudak közül én csak makroelemest (NPK) ismerek, ide viszont valami akvarisztikai vasas-mikroelemes cucc kell pl jbl kugeln. Igen, megfelelő piros spektrum nélkül nem mutatja meg igazi formáját egyik vöröske sem, a folyékony co2 menjen, ha hasonlóan hisztis növényzet tartása is képben van, egy növényes cső tudja amit ehhez tudni kell pl. sylvania grolux, osram fluora, odyssea plant.
2018. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Salx Narval ***** válasza:
Én sima tőzegtablettára gondoltam. Az ochidea tápok között keresgélj ha a virágbolti tápot szeretnél. Én házilag készítem bentonitból (közönséges natúr macskaalom kb 400Ft egy nagy zacskónyi). Egy maréknyi bentonithoz hegyi láptőzeget, zeolitport ( Mádi natúr fogpor) és tetszés szerinti por, vagy folyékony tápot adagolok, pár csepp vízzel tészta állagúvá gyúrom, kívánt alakúra formázom és tűző napon csont keményre szárítom. Egy alkalommal akár egy életre elegendő táprudat, golyót legyárthatsz pár órás "munkával". Érdemes más más összetételűeket is csinálni csak akkor jó ha megírod miben mi van.:D
2018. jún. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hálásan köszi mindenkinek. Elgondolkodom rajtuk, de max. ha nagyon nem bírja hát így jártam. Még szöszölgetek pár hónapot és ha meghal legközelebb nem próbálkozom ilyesmivel, mert már nem nagyon szeretnék venni semmi dolgot hozzá. Meg aztán már rengeteg a növény úgyis van vagy 10 féle az akváriumokban és mindenféle szép zöld árnyalatú, méretű amik remekül elvannak. Ez miatt az egy pirosom miatt nem zavarnák be a többinek.
2018. jún. 9. 10:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!