Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Red cherry garnélák...

Segítség! Red cherry garnélák halnak meg. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja vettem 9 rc garnélát és azóta szinte rendszeresen hullanak el (már csak 6db van). Nem látszik rajtuk semmi elszineződés vagy hasonló. Egy 10 literes akváriumban vannak egyedül. Van szűrésük, melegítő, tele van ültetve növénnyel és a lámpa 8 órát világít egy nap. Mielőtt beletettem őket az akváriumba már “be volt állva” az aksi (kb 2 hónapig ment csak a növényekkel). Heti egyi 20-30%-os vízcserét csinálok. Sem co2 sem növénytáp adagolás nincs csak akváriumi növényeknek való talaj amin 2cm kavics van. Nem tudom mit csináljak. Valamit rosszul csinálhatok?

2018. jún. 7. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A 10 liter nagyon kevés, ekkora méretben pilllanatok alatt felborulhat a víz egyensúlya. A garnélák érzékenyek a víz nitrát tartalmára, ezen a szivacsos vízszűrés nem segít, csak a gyakori vízcsere (és persze a rengeteg növény).


Növényként mi és mennyi van beleültetve? Jávai moha mennyi van benne?


Mivel eteted őket? Nem lehet, hogy túl sokat adsz nekik enni?

2018. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van benne három fajta növény. Az alja tele van ezzel a fűszerű növénnyel, van még valamilyen rotala fajta, meg még egy ami ilyen kerek levelekt hoz (szinte mint a spenót). Két-három naponta kapnak egy negyed Hikari algae wafert és hetente egyszer e helyett forrázott zöldséget amit 3-4 óra után kiveszek (ez után csinálom a vízcserét).
2018. jún. 7. 10:14
 3/11 A kérdező kommentje:
A hátulja az akváriumnak tele van ültetve a rotalával és a spenótszerűvel az alja pedig szinte teljesen a fűszerű.
2018. jún. 7. 10:22
 4/11 A kérdező kommentje:

Eleocharis parvula mini

Lobelia cardinalis MP

Rotala bonsai

Ezek a pontos növények

2018. jún. 7. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez mind teljesen jó. Próbáld meg így adni nekik az ételt, mint a videóban és idővel kivenni a tálacskát:

https://www.youtube.com/watch?v=JPXH9hjj4bQ


Illetve ami még eszembe jutott, az az a természetes elhullás (bár egy hónap alatt 3 darab nem magyarázható ezzel szerintem). Egy-két évnél nem élnek tovább ezek a jószágok, mennyire felnőttek/kicsik a garnélák?

2018. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amikor megvettem őket még elég kicsik voltak max 1-2 hónap körüliek
2018. jún. 7. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi ez az akvárium nekik.
2018. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

9 rc annyit piszkolhat mint egy negyed guppi, annak nehogy ne legyen már elég 7-8 liter víz:) kifejlett 10-13cm-es mbuna sügérekre számolnak 10 litert.

vízelőkészítőt használsz? rézre, nehézfémekre sokkal érzékenyebbek mint a halak, vagy akár klórra, klóraminra.

2018. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Min. 15 l kell 8-10 garnélának, de most már elég a 10 is 6 db-nak.
2018. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam pár hónapja volt vagy 60 18 literben, 5 nagy és a többi ivadék. Majdnem 1 hónap volt mire vittek el belőlük, 25 kb megmaradt. Azok újabb 1 hónapig itt úszkáltak, nem pusztult el egy se. Én a vízre gyanakszom, valami lehet benne amit nem bírnak. Vannak részek ahol borzasztó a vízminőség.
2018. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!