Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lassan elhulló halak. Mi...

Lassan elhulló halak. Mi történhet?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve alakítottam ki egy 60l-es akváriumot amibe vettem egy helyen több fajta halat. Mindenre odafigyeltem, tetra akvárium szett minden berendezéssel. Élő növények, állandó hőmérséklet, havonta cserélhető szűrő, napi etetés..stb. azt gondoltam minden megvan, ami kellhet. Viszont az akvárium halai egyre csak fogynak és nem értem mi történik. 2 guppim volt, 6 neonhal, majd születtek kis guppik.. először elpusztult a hím guppi, aztán pár hét múlva egy neonhal. Utána kb hetente elpusztult valami. A halakon nem látszik semmi, ezért nem értem mi történhet és miért mindig csak 1db pusztul el bizonyos időközönként. Ami történik: a halak elevenek, minden szép és jó, majd az egyik elkezd elhúzódni a többitől, semmi furcsát nem látni rajt külsőre. Majd nem eszik egy-két napig, vékonyodik és másnap már nem él. Semmi előzményét nem látok ennek és nem tudom melyik lesz a következő. Az itt született guppik megnőttek és azóta ők fogynak menetrendszerűen, egyesével. Víztesztet is vettem, ami nem mutat veszélyes értékeket. Mi lehet az oka, valami betegség? De akkor nem egyszerre pusztulnának el, vagy esetleg látszana az uszonyukon pl valami. Nem értem.

2018. jún. 25. 23:03
1 2 3
 1/30 Skid05 ***** válasza:

„havonta cserélhető szűrő” ez nálad mit jelent? milyen szűrő? hogyan takarítod? gyűlik a mulm?

vízcserék gyakorisága és mennyisége? milyen vízzel?

mekkora (méretre és létszámra) a született állomány?

mivel etetsz és mennyit?

vegyszer használat, algaölő etc?

milyen vízteszt és mit mutatott konkrétan?

Elöljáróban: a neonok számára sem az aki mérete, sem a rajlétszám, sem a guppik vízkeménység-igénye nem passzol. Összegezve nem ajánlott az együtt tartásuk. Az ivadékok cseperedésével nitrogén alapú problémák léphettek fel = több a hal(szennyezés), mint amit ez a víztömeg képes lenne fenntartani.

2018. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%
Ammóniamérgezés/nitritmérgezés ha havonta cseréled a szűrőanyagot biológiai szűrés nem igen alakult ki...
2018. jún. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Vagy esetleg nitrát mérgezés ha nem szoktál vizet cserélni.
2018. jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
Milyen víztesztet vettél? Mennyi a kapott érték?
2018. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Alapvető infók:

Szűrő pontos márkája, típusa, összes állat fajtája, darabszáma. (Az induló létszám)


Egyébként minden infó nélkül, az alapból teljesen esélytelen, hogy te egy szettes szűréssel jó vízminőséget tudj tartani olyan helyen, ahol a guppik szaporulata is ott marad. Pláne ha ez a havonta cserélés az, aminek hangzik...

2018. jún. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

-Ilyen akváriumszettem van: Tetra AquaArt LED aquarium 60L

-a szűrőbetétcsere: "Az EasyCrystal FilterBox szűrőt tisztítani is nagyon könnyű, egyszerűen csak cserélje ki 4 hetente a szűrőbetétet."

-indulólétszám: 2 guppi, 6 neonhal. Az egyik guppi nemsoká elhullott. Később megszülettek a kisguppik. Max hallétszám kb 15 kisguppi és 2 neonhal volt. Mostani létszám: 7 kisguppi és 1 neonhal. Ha a létszámon múlna, gondolom már nem kellene gondnak lennie ennyivel..

-vizet hetente szoktam cserélni és mielőtt beleöntöm, persze adok hozzá vízkezelőt: tetra aquasafe

-lemezes tápot esznek + néha szárított szúnyoglárvát + szoktam vitamincseppeket hozzáadni

-vegyszereket sose tettem bele. Az ültetett növényekből észrevétlenül került bele csiga, ami az algát megeszi (szerencsére.. vagy ez is gondot okoz?).

-vízteszt: (most is csináltam egyet, több halnál is ilyen eredmény lett) jbl easy test:

cl2: 0 mg/l

no3: 25 mg/l

no2 0 mg/l

gh >14d

kh 10d

ph 7,6-8 között

Ez színösszehasonlítós teszt, az értékekhez nem értek, de a doboz táblázata mindegyiket a biztonságos kategóriába teszi.

-Minden halkereskedésbe ahol jártam azt hallottam, hogy a guppik és neonhalak békés halak és összeférnek. Ezért is így vettem. Egy akváriumba voltak a kereskedésbe is.


Célom az, hogy ez a pár hal megmaradjon. Köszönöm a segítséget!

2018. jún. 26. 19:30
 7/30 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld ki azt, hogy soha többé nem cseréled ki a szűrő szivacsát. A vizet remélem nem az összeset cseréled ki, heti 30%-ot cserélj. Ha a szűrő szivacsa végre beérne, és nagyon eltömődne, akkor az esedékes vízcserénél leszívott vízben nyomkodd ki nagyjából. Ne teljesen.


Amúgy ha a guppik leendő szaporulatát nem tartod meg, ez a szűrő talán(!) megbirkózik ennyi hallal.

Őszintén szólva egy 30 literes nanot se bíznék rá nyugodt szívvel. Egy vékony kis szivacs lapka van benne.


Ja, és természetes kajákkal etess, ne tápokkal, és csak keveset adj nekik enni. Ne legyen maradék.

2018. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

" (szerencsére.. vagy ez is gondot okoz?)."


Nem okoz, hanem jelez. Mármint az alga. A sok alga. Gondot jelez. A jelenlétük stabilizálni próbálja az egyensúlyt. Valószínűleg nincs elég növény, vagy nem egészségesek, ami nem lenne meglepő , ismerve már a fény mennyiségét.


Ilyen fény mellett nem is lesz elég erős növény konkurencia, hogy ne jusson tápanyag az algáknak.

Ezért pláne erős szűrés kéne, hogy kivond a képletből az ammóniát.

Ami az ezzel a szűrővel esélytelen.

2018. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszi! Persze,hogy részlegesen cserélem.

Úgy gondoltam, hogy a cserélhető betét előtti műanyag rácsos szivacs van a baktériumok gyűjtésére, azt nem kell cserélni, csak a szűrőbetétet. Vagy az ránézésre nem elég hatékony? A vízteszt értékein nem látszana, ha rossz a szűrés?

2018. jún. 26. 21:32
 10/30 anonim ***** válasza:

"Az EasyCrystal FilterBox szűrőt tisztítani is nagyon könnyű, egyszerűen csak cserélje ki 4 hetente a szűrőbetétet. Nem kell elöblíteni a szűrőbetétet, így kezei szárazak maradnak!


Az akvárium minőségi designjának és a legmodernebb felszereltségének köszönhetően a működése megbízható és biztonságos"


Írja ez a tetra.

Nem xilong, vagy sunsun... Hanem egy tetra. Ha ez nem szégyen, semmi.

2018. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!