Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot érdemes...

Milyen akváriumot érdemes vásárolnom szerintetek?

Figyelt kérdés
Sose volt akváriumom, de szeretnék belevágni, viszont sok tudásom nincs a témában. Amit tudok, hogy van egy 60x30-as szekrényem, arra tenném rá, tehát 72 literes akváriumban gondolkodok. Sziámi harcoshalat (2-3 db), algaevő harcsát (2db) és pár neonhalat szeretnék. Szettet vegyek vagy inkább magam válogassam össze (nem értek hozzá) illetve elég ez a méret ennyi halnak? Milyen gyakran kellene cserélnem a vizet és mennyit? Milyen aljzatra lenne szükségem?

2018. jún. 29. 13:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A sziami halak elég agresszívek (főleg a saját fajtájukkal szemben).Ha tartasz is akkor is egyet.
2018. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a nőstények elvannak egymás mellett, csak arra kell figyelni, hogy 1 nél ne legyen több hím
2018. jún. 29. 14:14
 3/19 anonim válasza:
0%
Szettet vagyel ha nem ertesz hozza.Minden héten ki kell cserélni a víz 30-35%-át.Teljes takaritast(mikor kicsereled teljesen a vizet)évente egyszer kell csinálni.A szűröt gyakrabban kell takarítani.
2018. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Na. Akkor mielőtt nekiállnál, nézz utána(diszhal.info)mit igénye az általad kiválasztott hal, fajonként. Rá fogsz jönni hogy ez miért nem működik. Növények, akvárium, talaj ezt akvagurun ackezdőknek fül alatt megtalálod. Jó olvasgatást.
2018. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem viszont azt megköszönném, ha pontosan leírnád miért nem megvalósítható amit leírtam.
2018. jún. 29. 18:08
 6/19 A kérdező kommentje:

Azt kértétek olvassak utána, nyilván már megtettem éppen ezért nem értem az ilyen válaszokat:

"Szettet vagyel ha nem ertesz hozza."

"Nem fog működni" - nyilván ezért tettem fel a kérdést és nem a boltba szaladtam 20-30 oldal és 4-5 video megnézése után.

2018. jún. 29. 18:14
 7/19 anonim ***** válasza:
betta 28 fok, fedett akvárium, neon 22
2018. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert ivarérés után a nőstények sokszor agresszívabbak mint a hímek, ráadásul a nagy farkuk miatt minimális áramlás kell az akváriumba, a túl nagy vízoszlop se tartható, az algaevő harcsa nagyra nő , 12-15 cm 100 liter felett tartható, a neon pedig csapathal legalább 8-10 darabot kell tartani, szóval még olvass. Elég 10 neonnak meg 6 kisebb testű corydorasnak (házmester).
2018. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Sok hal tartható mar 70 literben, viszont választani kell közülük, 2 max 3 fajnak elég.
2018. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nano halak között nézelődnék.

[link]

2018. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!