Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hosszú halak vannak,...

Milyen hosszú halak vannak, amiket 54 literes akváriumban lehet tartani?

Figyelt kérdés

Voltunk diszhal kereskedesbe es voltak ilyen kicsi,hosszu, henger alaku halak. Sajnos a nevuket nem tudom,mert eleg sok volt felirva az akvariumra.

Ilyen angolna szeruseg lehet? Vagy micsoda?:D



2018. júl. 14. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
csoki csík?
2018. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

diszhal.info néz ki valamit ami 40 literen tartahto vagy alatta,


nezd azt h ha 50 litertol tarthato az azt jelenti h pont megvan anyin, te is megvagy kb 1000kaloriaval de megis tobbet eszel, vagyis nez ki valamien kicsi halat és jah és tehetsz melle garnelakat,


bocsi de 54 liter tenyleg naon kicsi, angliaban meg lazan a nano aksi kategoriaban van, nalunk mar aszemm pont nem


[link]


vagy ird be googleba h nano aksi,


ui: semilyen sugert ne tegyel bele, nem kezdoknek valo halak+akk csak az a faj mehetne bele az 54liter miatt


amit en ajanlok zoldsavos toprerazbora-konyen tarthato csapathal+ de sok noveny kell neki amihez sok fény kell 54 liternel kb 3000lumen, vagy olyan novenyek kellenek ami gyenge/kozepes fényen elvan, de az is 1200lumen kb, ha szettben vetted az aksit akk aszem 15w-os neonod lehet, ami kb 600lumen, co2 nem szukseges ha nem olyan novenyek lesznek


bocsi h negativ vagyok enis 54essel kezdtem 12 evesen, szidjatok: volt benne kék gurami(arany valtozat), uvegsugerek, neonok, pancelosharcsak, torpesugerek, uvegharcsak,

betta, volt az utso de megoregedett es meghalt, szegeny kb 3 honapja, és most nanokent uzemel, masra nem jo, mert kicsi és nem fogalkozok a halnevelessel-olcsobb megvenni+igy van egy nano aksim és a szerencses+ugyes egyedek igyis felnonek(nevelo aksi nelkul)


sok sikert és légyszi halgass a tanacsomra h ne vegyel bele olyan halakat amik megfordulni is alig tudnak majd, UI: guppit vagy mollyt ne vegyel egyik se tartahto 100liter alatt normalisan, molly megtobb de m1

2018. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Díszhal kereskedésben nem tartanak halakat, hanem ideiglenesen tárolják őket. Vastagon leszarják, mi a jó a halaknak, vagy hogy néhány elpusztul, mire eladnák.

Ha minden halat ideális körülmények között tartanának, akkor 15-ször akkora üzlethelyiséget kéne bérelniük. Ami lehetetlen.


Egyébként valami csíkféle lehetett. De ezeknek a halaknak nem csak az akvárium nettó űrmértékét kell figyelembe venni, hanem az alapterület nagyságát is, mivel aljzatlakók, kb 2 dimenzióban mozognak.

Minimum kisebb rajokban tartandóak, 5-6 db-nál kevesebb egyedszámnál stresszesekké válhatnak, ami pusztuláshoz is vezethet, meg még rosszabbhoz is!


5-6 db csíknak meg (akármilyen fajta is legyen) elég szűkös egy 60×30-as alapterület.

Én pl párduc csíkból tartottam 6 db-ot 128 literben, 80×40-es alapterületen. Teljesen belakták az alját , volt mozgásterük, életterük...

Neked kicsivel több, mint fele ekkora alapterületed van.

2018. júl. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!