Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még éri guppit tenyészteni?

Nyaljálplutóniumot kérdése:

Még éri guppit tenyészteni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 25. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Amikor nekem volt pár guppim, és elkezdtek havonta 30-40 új halat szülni, nem tudtam mit kezdeni a sok hallal. Ajándékoztam minden barátnak, rokonnak, de mindig zsúfolva volt az akváriumom. A boltban pár 100 forintért lehet venni guppikat, de az állatkereskedésekben nem hinném, hogy guppi beszállító hiányban szenvednek (=nem vennének tőled guppit)
2018. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ne viccelj... Az senkinek nem éri meg. A legnagyobb tenyésztők , akik rengeteg fajta halat tenyésztenek, olyanokat, amik nagyon nehezen, speciális körülmények között szaporodnak, így magasabb az áruk, és ezeket nekik nagy tételben megéri tenyészteni, nekik is csak azért van guppi tenyészetük, hogy legyen a kínálatban.

Hogy ha szerződést köt egy bolttal, akkor tudjon nekik elevenszülőket is szállítani. De pénzük ezeken a halakon szinte csak jelképes.

2018. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
A ritkább szín és formaváltozatok kivételével nem nagyon. Az órisguppit szerintem sokan vennék és talán még az enlerekkel is megérné foglalkozni.
2018. júl. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert nekem vannak gyönyörű guppijaim van endler is és elég nagy guppik is vannak.
2018. júl. 26. 09:32
 5/14 patterson ***** válasza:
csak ha különlegeden szép,egyedi mintázatúak...talán akkor megéri
2018. júl. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha ritka, minőségi halakat tudsz beszerezni és nem szaporítod,hanem tényleg tenyésztesz, szelektálsz, külön tartod a különböző nemeket. Akkor jó áron el lehet adni, a szaporított kevésbé minőségi guppi viszont ingyen nem kell sok embernek, csokiért takarmánynak talán elviszik.
2018. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nemhiszem, hogy manapság már van pánz a díszhal tenyésztésben. Nemegszer látni olyan hírdetést ahol komplett tenyészethez való technikát árulnak mivel a hazai tenyészeteket kiszorítják a kínaiak. Manapság divatos a növényes akvarisztika és vele együtt a garnélák tartása. Nálam egy időben annyi RC garnéla született, hogy folyamatosan volt felesleg, de csak akkor jelentkezett érte mindenki, mikor ingyenesen hírdettem.

Speciel nekem nem jön be a guppi mivel ott csak a hímek szépek. Néha elcsábultam és vettem, és mivel szaporák így voltak utódok, de úgy 95%-ban mindig nőstények születtek amiket lehet, hogy a bolt át sem venne.

Amiben látnék pénzt az pl az Amano garnéla, de ennek tenyésztése elég nehéz mivel a peték sós vízben kelnek csak ki, viszont erre tuti lenne folyamatosan kereslet.

2018. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia,

Én rákok és garnélák tenyésztésével foglalkozom. (csak hobbi)

Azt nem mondom, hogy meglehet élni belőle. De egy havi 100000Ft-ot hoz. Ami éppen csak fedezi a költségeket. De ha alacsonyabban tartod a kiadásokat akkor lehet, hogy megérné. Nekem is vannak guppik mivel szokták keresni. De én sem szaporítom mivel több lenne rajta a kiadás mint a bevétel.

Bármi kérdésed van nyugodtan keress meg.

2018. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 8-as vagyok.

Ja igen és szerintem a guppit tenyészteni nem éri meg mivel nagyon olcsó. Én például 30db-ot 1500Ft ért veszek meg.

2018. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van egy olyan guppi hogy old fashioned guppi meg van red cobra guppi 5 meg van endler..
2018. júl. 28. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!