Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a neve a kepen lathato kis...

Mi a neve a kepen lathato kis szerkezetnek?

Figyelt kérdés

Mire jo ez? Valami szuresi feladata van? Vagy levegot porlaszt a vizbe?


[link]



#aqua doctor
2018. júl. 26. 08:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vízhőfokmérő vagy vízmelegítő
2018. júl. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy segiteni probalsz de azzal hogy talalgatsz nem jutunk elorebb a kerdesben? Szerintem rendesen melle lottel mindket otleteddel. En valami alga olonek mondanam vagy nagyon finom oxigen porlasztonak.


Esetleg valaki latott mar ilyet? Tudja mi a neve?

2018. júl. 26. 09:32
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
Ez egy un "Twinstar" és algairtásra használják. A dobozka pedig a tápegysége. Közel egymáshoz 2db fémszitára egyenáramot vezetnek a kémiai reakció szabadítja fel a gázokat és idővel elmarja a szitákat, ilyenkor cserélni kell. Ezen a néven már találni fogsz bővebb információt és képeket is.
2018. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
Én már majdnem nekiálltam építeni egyet, de amikor megláttam egy képen, hogy benőtte az alga felhagytam az alkatrészek beszerzésével.:D Gyakorlatilag árammal bontja a vizet.
2018. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen igy mar megtalaltam en is. En ezt ugy tudom elkepzelni, hogy ez a cucc megkoti a hidrogent es az oxigen pedig felszabadul a folyamat soran. Ezaltal hogy a hidrogenek letapadnak ra elhasznalodig a racs szerkezet. Bar talaltam olyat aki meg tudta tisztitani valami vegyszerrel. Hangot nem tudtam hallgatni ezert nem derult ki miben aztatta meg de majd este megnezem rendesen. Szal ez egy jo kis cucc lehet bar nem tudom mit eredmenyes ha a vizbol felszabaditdjuk az oxigent. Ezt jobban at kell nyalaznom.
2018. júl. 26. 17:37
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
3% sósav a tisztítószer. Ha jól emlékszem ilyen titán ötvözetből vagy mi a francból vannak a jobb rácsok és dereng, hogy ciklusosan működnek vagyis hol bekapcsol hol nem de arra már nem emlékszem milyen elv alapján. Azt tudom, hogy akkoriban olyan 40000Ft körül árulták és a rácsok ára is húzós volt. A vezérlést leszámítva nem bonyolult megcsinálni csak a jó minőségű rácsok beszerzése nehéz.
2018. júl. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Skid05 ***** válasza:

Sterilizátor. Bár nem kifejezetten csak nekik lett kifejlesztve, de az ára miatt leginkább akvakertészek nyúlnak hozzá. Közvetlenül indítás után vagy kisebb algamennyiség (gyep közül, dekorról) ellen hatásos a cucc, több zöld algafajon kívül (pont-, por-, szőr-, cérnaalga) barna és ciano ellen is jó hatásfokkal veszi fel a kesztyűt.


Persze a kütyü csak a piramis csúcsa, mindennek alatta (nagyjából) stimmelni kell (fény, vízkémia, tápozás), különben nem ér semmit. Magának az eszköznek is létfeltétele a lágy víz, ellenkezőleg a rács élettartama drasztikusan rövidül. Az anódon keletkezik az oxigén, mikro és nano buborékokról lévén szó oldatban maradva egy szabad oxigénben túltelített vizet generálnak. (A hidrogén a katódról porlasztott buborék formájában a felszínre távozik.) Az, hogy a vezérlő a kapcsolásokat milyen vízparaméter változások bemérése alapján időzíti, nem tiszta.


Inverzben segít a flórának. Az algák sejtfalai nem túl toleránsak az oxigénnel telített vízzel szemben, a konkurencia, az összetettebb növények ebből profitálnak, a gyártó szerint a nyomelemek beépülésében van a lényeg, mindenesetre a hatás szabad szemmel is látható.


Egy automatizált algamészáros emberi energiával fukarkodó burzsujoknak.

2018. júl. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A harmadik generacios kiadasa jelenleg olyan 10ezer penzbe kerul. Nem tudom van e ertelme kiprobalni. Nalami valahogy mindig elojon egy pici zold alga. Nem veszes a mennyisege de mar probaltam mindenen varialni megis vissza jon egy keves a front uvegen. KH 6 GH 12 a PH-t 7.2 es 7.4 kozott tartom CO-val.

Egyenlore meg nem alltam neki mikro vagy makro tapozasnak mert a kedves ceg akitol megrendeltem a vizminoseg tesztelo keszletet, rakterkeszlet hiany miatt mar ket hete ul rajta. Azt igerte jovoheten mar meg kuldi. Utana lemerem az ertekeket es ugy fogok tapozni ahogy szukseges. Eddig ket fele tapot hasznaltam, jelenleg a JBL Ferropol oldatot hasznalom heti vizcsere mellett.

De valahogy mindig van egy keves zold algam. Probaltam kevesebb fenyt, tobbet, CO-val varialni de nem akarodzik elmulni. Amugy az medence kb 8 honapja megy es nullarol volt inditva. Minden noveny magrol lett ultetve.

Mar megbantam hogy anno nem inditottam el elegge korultekintoen. Sok mindent mashogy csinalnek mar, de meg mondom oszinten hogy eladasra szantam, csak kozben annyira megtetszett hogy inkabb megtartottam :)

2018. júl. 27. 08:08
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, az enyém 9-éve üzemel a jelenlegi formájában és minden nyáron hetente 1 alkalommal le kell pucolnom a frontüvegről a foltokban megjelenő zöld algát, pedig napközben árnyékolom a szobát. A 300-literesről kb 1percig tart lepucolni, szerinted ezért érdemes pénzt adni? Az alga is a természet része csak arra vigyáz, hogy több ne legyen de ennyi szerintem még kell is.:D
2018. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kdevs kérdező! Nem tudom hol láttál Twinstart 10 ezer forint körül, mert kicsit drágábban mérik nálunk. A greenaqua-nal 38-52 ezer forint akváriummérettől függően. A csere reaktor amit egy idő után cseréni kell, az is 14 ezer. Van kínai másolata , őt már 16 ezer körül megkapod

[link]

Ilyent vettem én is , de a 240 literes akváriumba egy kevés szerintem a legnagyobból is: A legnagyobb amúgy itt csak annyit jelent, hogy gyakrabban kapcsol be, de a reaktoruk egyanakkora mindnek.


A jelenlegi algapróblémádat valószínűleg a nem megfelelő tápozásban kell keresni. Ha megnyomod a CO2-t akkor a növényeknek is több táp kell, és itt már tényleg kevés egy komplex táp, kell a tönyémebb keverék mint Pl. a GA micro és macro. Sőt eleinte elképzelhető, hogy többet is kell majd adagolni, mert a víz, talaj egy ideig sok tápot megköt.

Komlett vízteszt készlet vásárlásást én pénzkidobásnak tartom mivel elég vacakul vannak összeállítva. Vanamit még vehetsz egy 30 ezres készlethet, de közben van benne olyan amit meg max 1x , kíváncsiságból megnézel. A JBL laborszettjeinél én ezt látom. Növényes oldalról, a tápozás méréséhez én Kálium, Foszfát, Nitrát és Vas tesztet használok.

CO2 szint méréséhez pedig digitális pH mérőt és kH csepptesztet( ehhez van egy táblázat). Meg persze ott van a DC is

2018. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!