Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyobb szűrőfelületet kapok,...

Nagyobb szűrőfelületet kapok, ha összenyomom a szivacsot?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 12:13
 1/10 Bamboocha466 ***** válasza:
62%
Nem, kisebb szüröfelületet kapsz.
2018. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor inkább lazán legyen a szűrőben? Egy kicsit sem szabad összenyomni?
2018. aug. 6. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
ha tobbet egymas mellé préselsz akk jobb lesz, ha birja a szivattyu, de ize jarj matekra és rájosz h mit jelent a felulet
2018. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit össze lehet nyomni. Ha a belső járatok fala egymáshoz ér, akkor nyilván csökken a szűrőfelület ill. a falak közti tér csökkenésével növekszik a szivacs ellenállása az áramlással szemben.
2018. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bamboocha466 ***** válasza:
74%

Kicsit összenyomhatod, de ne legyen teljesen osszepreselve. Nem veletlenul lyukacsos a szivacs, ebben a kozegben lehet a legtobb bakteriumot tartani.


A legjobb egyebkent egy tobbfajta szurobetetet (pl. Keramia gyuru, nagyobb kavics, szivacs) tartalmazo szűrő.

2018. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Három kosaras a szűrőn, az első két kosárba szeretnék szivacsot tenni (nem összevonva), a harmadikban kerámia gyűrű lesz. Ha ez így nem működik, akkor gondoltam substrat pro-t tenni az egyik szivacs helyére, és a két szivacsot vagy másfelet betenném egy kosárba. Vagy ez így hülyeség?
2018. aug. 6. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit hülyeség.


Milyen kerámiagyűrű? Porózus, mint a siporax? Vagy csak ilyen sima noname kerámiagyűrű?


Mert ha utóbbi, akkor inkább legalulra kéne tenni, mert az csak annyira jó, hogy megakassza az esetleges nagyobb szennyeződéseket, megtörje, és egyenletessé tegye az áramlást. Utána jöhetnek a szivacsok.

Amiből ha úgy van, akkor az egyiket cserélheted jobb minőségű biológiai szűrőanyagra, mint pl substrat.


Hogy a másfél szivacs mennyire jó... attól is függ, eredetileg mennyire sűrű, vagy milyen régi, mennyire van összezuhanva.

Ezt egyszerűen ki kell próbálni, ha az összetömörödött szivacs nem fogja le nagyon az áramlást, valamint szétszedéskor egyértelműen látszik belül is, hogy barnás, tele van belül is baktériumokkal, tehát megmarad az átjárhatósága, akkor maradhat.

2018. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm. A gyűrű porózus. Márkáját nem tudom, kaptam, de nem használt. A szivacsot én vettem.
2018. aug. 6. 16:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg középre tenném. Hagy érje minél hamarabb a víz.

Egy mechanikai előszűrés (1 réteg szivacs) után rögtön jöhet a biológiai szűrés.

2018. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz.
2018. aug. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!