Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Polcra rakhatok akváriumot?

Polcra rakhatok akváriumot?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumot rakhatok egy polcra? Elég erős, engem elbír, 60kg vagyok. Azt nem tudom, hogy huzamosabb ideig hogy bírná.

Szekrény polcarol van szó egyebkent. Csak ott tökéletes lenne az akvárium. Meg lehet valahogy erősíteni, vagy ne is álmodjak róla?:D



2018. aug. 19. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tenném rá. Oké hogy téged elbír egyszer öt percre, de ennek éveket kell bírnia és lassan vetemedne, majd utána az üvegre került feszültség miatt az elpattanna, ha nem leszakadna előtte a polc.
2018. aug. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam pont ekkora akváriummal, a feléig se töltöttem meg és elkezdett hajolni a szekrény polca... Ezután átszervezéssel a nyomtató került a polcra, a nyomtató helyére meg az akvárium az íróasztalra (nagy, vaskos, irodai íróasztal).

Ez több, mint 1 éve volt, azóta is néha átnézem az asztalt és teljesen bírja, de ez asztal függő is... Nekem mázlim volt, hogy megtudtam végül így oldani, mert eredetileg én is a polcra akartam. :)

2018. aug. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném. Nem stabil, és sokáig nem bírná. Nekem a könyves polcom dőlt le majdnem 4 év után.
2018. aug. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Még ha középen alá is támasztanád és stabil a szekrény nem egy szerencsés megoldás. Azért egy akvárium körül a légkör mindig párás, nyirkos, néha még vizes is pláne egy viszonylagosan zárt helyen, azért ez nem tesz jót a fának és a bútorlapnak sem. Nem mondom, hogy nem lehet megoldani egy kis barkácsolással és szellőztetéssel de jobban járnál ha jobb helyet keresnél neki ami biztonságosabb és jobban kezelhető az akváriumod.
2018. aug. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát bútorlap. Esélytelen. Még sima fával is, igazából majdnem mindegy.

Idővel vetemedik. Meghajlok középen, amitől megfeszül az akvárium, és eltörik.

2018. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

...hogy meg lehet e erősíteni, ehhez az egész szerkezetet látni kell, úgy ahogy van.

Pl lehet e alátenni, középre függőleges merevítést. Vagy egyáltalán, hogy van betéve a polc? Csapokon? Ragasztva? A 2 együtt? Vasalattal?


Így elsőre, ebben a formában egyértelműen nemet mondok. Mindenképpen dolgozni kell rajta sokat, hogy egy akváriumhoz elég erős legyen.

2018. aug. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Alulról csak vasprofillal lehet megerősíteni megfelelően, illetve ez esetben is már rögtön venni kell egy új polclapot. De ha ezt meg tudod csinálni, akkor már csak egy kicsit több meló hegeszteni neki egy rendes állványt.

Ha a polc legfelső fokáról van szó, nem reménytelen a helyzet, zártszelvényből kell készíteni egy kellően sűrűn rácsozott alátétet, ami oldalirányban annyira kinyúlik a bútor oldallapja fölé, hogy ne a polcot terheld. De erre is kell egy bútorlap és egy vékony foam lemez. Illetve vigyázni kell, hogy a rácsozott tartód tökéletesen sík legyen, ami kezdő hegesztőnek nem egyszerű. És ez a megoldás még csak szép sem lesz, takaróléccel sem. Én is inkább új állványt javaslok.

2018. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2018. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!