Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van 7 darab rózsás díszmárnám, már majdnem egy hete! A halak nagyon szépek, csak borzasztóan félősek! Elég nagy a növényzet, szóval bőven eltudnak bújni! Az a baj, hogy hiába közelíteni meg őket szépen lassan, azonnal elbújnak, egyszerűen nem jönnek elő, csak ha elég messze vagyok az akváriumtól! Mit csináljak? Vegyek melléjük valami másfajta halat? Már kicsit rossz az akváriumot halak nélkül nézni! Ezek a halak tényleg ennyire félősek?

2018. aug. 20. 21:45
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Még idő kell nekik, óvatosan menj oda, hajtsd fel a tetőt, készítsd oda a kaját és türelmesen lehetőleg mocorgás nélkül várd meg amíg előmerészkednek majd etesd meg őket fagyasztott kajával. Ha ezt naponta megismétled bátorodni fognak. Nem félősebbek mint más halak és nem megoldás más halakkal bővíteni, ilyen melegben kizárt, hogy fáznának. Türelem és idő kell, ha valóban dús a növényzet akkor nem baj ha bujkálnak ez még az egészségükre káros mértékű stresszt okoz. Esetleg úszó, lebegő növények és a sötét háttér javíthat a biztonságérzetükön.
2018. aug. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kb fél év kellett, hogy a gyöngy dánió csapatom ne féljen tőlem. Most már az se igazán zavarja őket, amikor belógatom a kezemet (ehhez viszont már 1 évnek kellett eltelnie). Valószínű az is segített a dologban, hogy a dolgozó asztalon van az akvárium, így amikor ott is vagyok, akkor se állandóan bámulom őket meredten... :D
2018. aug. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
Most nézem egy kicsit elírtam. Azt akartam írni, hogy ennyi bujkálás még "nem okoz" komoly stresszt.
2018. aug. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!