Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használtan kaptam gy 54 l-es...

Használtan kaptam gy 54 l-es akváriumot, bettának szeretném berendezni, a gyári tetőben található világítás milyen növényzetet tesz lehetővé?

Figyelt kérdés
Egy db kiégett 15W-os DL T8-as fénycsövet csavartam ki, ez a fény milyen fajoknak elég, ill. milyen fénycsövet rendeljek? Egy fénycsövet lehet betenni, és nem szeretnék másik tetőt venni.

2018. aug. 29. 07:15
 1/2 anonim ***** válasza:

T8-as 15 wattos csövet tudsz csak venni helyette, másra nincs lehetőség.

3 sávos legyen, a legegyszerűbb, ha 860 vagy 865 jelölésűt veszel.

Nem kell akvarisztikai, lehet tungsram, philips, osram, bármi. Igazából az akvarisztikaiakat is ők gyártják, nincs különbség, csak a logóban.


Ez a fényerő nem sok. Illetve kevés. Kizárólag árnyéktűrő fajok jöhetnek szóba. Anubias nana, gömbmoha, microsorum ból pl pteropus, jávai mohát is meg lehet próbálni, vagy toll mohát, csak azt ritkábban lehet kapni.

Hólyagos vízikehely is lehet megmaradna, csak hát az brutál nagy egy 54-esbe.

2018. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az anubias drága, de nagyon megéri az árát, ha már minden feladta ez a növény még mindig bírja és ez persze ízlés kérdése, de szép is. A fény pótlását esetleg természetes fénnyel is megpróbálhatod. Közvetlen napfénynek ne tedd ki, mert egy 54literes kevés növénnyel nagyon hamar bealgásodik, de ha kap egy kis szűrtfényt az sokat segíthet mind látványban mind a növénynek. Az én akváriumom (180literes) naponta 2-3 órán keresztül kapja a közvetlen napfényt, de persze ez egy nagyobb vízmennyiség sok növénnyel. A kis akvárium kényes! :)
2018. szept. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!