Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fiú betta mellé két lány...

Fiú betta mellé két lány betta mennyire ajnálott?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy ideje egy hím betta harcoshalam és szeretnék mellé két nőstényt, mert volt aki azt mondta, hogy, ha kettő nőstényt tesz a hím mellé, akkor ELVILEG nem fognak párzani. Az érdekelne, hogy ez így van-e , vagy baromság. Próbáltam utána keresni, de nem igazán találtam róla használható infót, bár lehet én kerestem hülyén utána.


Válaszokat előre is köszönöm.



2018. szept. 8. 21:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy volt már más hallal összerakva, szóval azzal nem lenne gond, hogy rátámad, mert elég jó természete van.
2018. szept. 8. 21:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

- Fogalmad se lehet róla, mennyire van jó vagy rossz természete, mert nem összehasonlítható az, hogy más halat nem bántott, azzal, hogy egy bettával hogyan viselkedne.

Nyilván más halat nem bántott, nem azért harcos hal, mert bántana más halakat... Azért az, mert a fajtársait bántja!


- Mint ahogy arról se lehet fogalmad, hogy a nőstények milyen természetűek, egyáltalán nem csak a hím verheti agyon a nőstényt, simán előfordul fordítva is.


-Éppen ezért nem szokás együtt tartani őket, mert túl nagy a kockázat. Párosodás idejére szokták összetenni őket, de ez erősen 2 esélyes kimenetelű.

Tesztelést, szoktatást igényel, és még ezzel együtt is szerencsét is, mert van, hogy párosodás idejére sem viselik el egymást.


-Na most ha valaki annyira az élet császára, hogy akkora szerencséje legyen, mint a Dominó nevű szuperhősnőnek a legújabb Deadpool filmben,

akkor ha van egy akkora akváriuma, amiben egy egész hárem minden tagjának saját különálló territóriuma lehet, (ez úgy halanként 30-40 liternél mozog)) valamint az akvárium térfogatának a felét (!) vízfelszínig érő növények borítják el, akkor hosszabb távon is együtt lehet tartani a hímet nőstényekkel.


- Viszont ha valami, hát akkor ez abszolút nem fogja megállítani a hímet, fog párosodni!

Valószínűleg lesz olyan nőstény, amelyikre jobban fog gerjedni, valamelyikre, kevésbé, de ha képesek együtt élni, akkor valószínűleg ikrázni is fog legalább az egyik nőstény.

2018. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem garantált a végeredmény. Volt olyan sziámi NŐSTÉNYEM aki 150 literben a másik nőstényt is halálra verte volna, ha hagyom. Fajtársakkal mások mint a többi hallal.


De az előttem lévő jól kifejtette, én meg csak megállnék ott, hogy mekkora akvárium adott? Mert 100 liter alatt esélytelen próbálkozni.

2018. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak akkor próbálkozz ha van lehetőséged akár mindhárom halat külön tenni ha szükséges. Dús növényzet, bújók és nagy akvárium kell és még így sem biztos, hogy megtűrik egymást, nem garancia az akvárium nagy mérete csak az esélyét növeli a "békés" együttlétnek. A párzásra való hajlamot nem csökkenti a nőstények darabszáma, sőt több nőstény közül nagyobb eséllyel talál megfelelő párra.
2018. szept. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első kommentelő köszönöm a hosszú kifejtett választ

Illetve a többieknek is. Hasznos volt.

2018. szept. 9. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!