Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy Eheim Jager fűtőt.2...

Vettem egy Eheim Jager fűtőt.25 fokosra állítom, de több lesz 28. hogyan kalibráljam? Most vödör vízben próbálom, de tovább megy 25 foknál?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Még egyik fűtőm se volt pontos. Kísérletezd ki, vedd le 23 ra és nézd meg H mennire fűti fel. De a víztömeg se mindegy, egy 100w os 5 liter vizet biztos túl fűt, 100 litert már kisebb mértékben.
2018. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát pont így kell bekalibrálni! :)

99%-ban rájöttél, az utolsó lépés pofon egyszer.

A fokok közti különbségek, tehát a "lépcsők" az általában pontosak (viszonylag) tehát 1 fok különbség az 1 fok különbség.

Csak adott hőmérsékleten mást mutat.


Na most ha 28 lesz ha 25 re állítod, és 1 fok különbség az a valóságban is annyi, akkor 3 fokkal kell kevesebbre venni, mert 3-mal tér el a normálistól.


Valószínűleg 22-nél lesz 25.

2018. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"De a víztömeg se mindegy, egy 100w os 5 liter vizet biztos túl fűt, 100 litert már kisebb mértékben."


Az áramlástól is függ, elvileg nem kéne hogy hatással legyen rá a víztömeg, hiszen a termosztát az termosztát, ha eléri a hőmérsékletet, kikapcsol.


Gyakorlatban van némi különbség, mert ha a kis víztömegben nincs áramlás, akkor a fűtő maga körül hirtelen felfűti a vizet. Inkább gyakrabban kapcsol ki-be.

2018. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
...minden esetre egy támpontnak jó a 22 °C, állítsd annyira, rakd be az akváriumba, áramlásba, rakj egy hőmérőt tőle távolabb, és nézd meg úgy mit csinál.
2018. szept. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy szoktam beállítani, hogy majdnem kopra feltekerem és közben figyelgetem a hőmérőt. Ha a hőmérő elérte az általam kívánt hőfokot akkor a szabályozót addig tekerem visszafelé amíg ki nem kapcsol, ha ez megvan megnézem hol áll és megjegyzem, vagy bejelölöm. Egy darabig azért ajánlott figyelgetni a hőmérőt pláne ha jelentősen túlfűthet.
2018. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Szerencsétlen esetben az is előfordulhat, hogy se a hömerö se a fütö nem pontos (saját tapasztalat), ezért a digitális hőmérő helyett javaslom a hagyományos üveg hömerö használatat!


Nálam például 28°c rá állítva füti fel a vizet 26,5°c (szinten Eheim).

2018. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Húzd ki a fűtőt és várd meg amíg teljesen kihűl. Rakd bele egy vödör vízbe és mérd meg annak a hőmérsékletét. Célszerű több hőmérőt is használni ahogy fentebb is írták, hogy pontos értéket kapj. Most állítsd be a piros gyűrű segítségével az aktuális hőmérsékletet. A kis pöcökkel tudod forgatni úgy, hogy a túloldalt lévő nyíl a megfelelő értékre mutasson. Ha ez meg van akkor a kék gyűrűvel be tudod állítani azt, hogy hány fokra fűtse fel az akvárium vizét a fűtő.

Már nincs is más dolgod mint az ellenőrzés.

2018. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!