Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes lenne-e lecserélnem a...

Vadfanta kérdése:

Érdemes lenne-e lecserélnem a szűrőmet?

Figyelt kérdés

A halak rendben vannak,48 literes a tank, fűtő 26 fokon, jelenleg egy interpet CF1 vagy CF2 van benne, ehune: [link]


Jelenleg semmi problémám, de nem szeretnék a jövőben sem gondot ha ez a szűrő nem lenne megfelelő hosszútávra.


1 fiú betta

2 szivárványos fiú guppi

5 szivárványos lány guppi


(nincs verekedés, üldözgetés, mindenkinek megvan az összes úszója, a guppik szaporodnak, az újszölötteket a betta kb.5-7 nap alatt tünteti el)


1 hónapja vannak együt, előtte be lett járatva az aksi, vegyes élőnövényzet, heti kb.20% vizcsere állott vízzel, porszívózással egybekötve. Mindenféle fagyasztott táp, néha lemezes tetra.


Csere vagy nem csere, az itt a kérdés. Előre is köszi.


2018. okt. 9. 11:18
1 2
 1/12 Skid05 ***** válasza:

A 4 wattos belsőket olyan 20-25 literre mondanám, de ami még fontosabb, hogy megfelelő méretű szűrőanyaga (hasznos szűrőfelülete) is legyen. A betta miatt fontos lenne egy olyan motoros szűrő, melyre esőztető applikálható, ez a halmennyiség és víztömeg meg fogja haladni a szűrőd képességeit a halak növekedésével.

Itt van ez: [link]

Tisztes szűrőanyag tartály, esőztető, szabályozható (az említett élőnövényzeted is töri az áramlást), kb 15 centi magas lehet esőztetővel, atman lévén az ára sem horror. Megfontolnám.

2018. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nagyon köszi, tehát csere, mondjuk ezt gyanítottam, de azért jobb megkérdezni.


Sajna itt nem kapható az álltalad linkelt szűrő, de teljesítményben ez a hasonló kaliber jó lehetne nekem?


[link]


ezt tudok itt venni, egyedül a betta miatt merengek, hogy mekkora áramlást csinálna neki, esetleg valami esőztetős megoldással létezik EHEIM szűrő? Vagy valami jobbfajta?


Hogy mondják az esőztetőt angolul? A rainer-re rápróbáltam, de az nem az... :)

2018. okt. 9. 14:12
 3/12 A kérdező kommentje:
spray bar :)
2018. okt. 9. 15:34
 4/12 Skid05 ***** válasza:
A pickupnál a szabályozással van/volt gond, a régebbieket egyáltalán nem lehetett visszafogni, ahogy az áramlás irányát sem módosítani. Ezen utóbbit már meg tudjuk tenni, viszont egy esőztetőhöz (megosztja az áramlást + segíti a levegő beoldást) erős barkács véna kell. Éppen ezért ha már Eheim is belefér akkor: [link] esőztetővel és erős bio töltettel
2018. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem viszont nem rossz ez a kis szűrő csak ki kellene dobálni belőle mindent és siporax minivel feltölteni az egész helyet. Úgy értem, hogy egy mechanikai szűrőlap fölé egy hálóba töltve a könnyebb kezelhetőség érdekében. Ha viszont újat szeretnél akkor a kolléga által javasolt valóban jobb lenne.
2018. okt. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valóban az utolsónak elküldött szűrő lett volna a legjobb választás, de sajnos az úgy néz ki mint egy UFO, nem akarom az akváriumban látni. így a sima szivacsosat választottam a vizet felfelé fújja ki, így nincs nagy sodrás de a víz szépen kering.

Annyit még megtennétek, hogy ránéztek a képekre, tekintve, hogy teljesen új vagyok ebben, biztos vannak még hibák amiket ti gondolom sokkal hamarabb észrevesztek mint én.

Köszi.


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. okt. 12. 09:19
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
A víz valóban tiszta, úgy látom a szűrő is fodrozza a felszínt, (a szűrőt állítsd minimum teljesítményre). Abba most nem megyek bele, hogy más-más vízparaméterek kellenének a guppiknak és a bettának de ami szembetűnően rossz az az ajzat. Értem én, hogy szépen elrendezgetted még akár tetszetősnek is mondanám, na de mit gondolsz meddig? A kövek közé és alá szoruló mulmot és kajamaradékot szinte lehetetlen kitakarítani közüle, ez idővel komoly vízromláshoz vagy erős algásodáshoz vezethet. Azzal sem teszel jót ha negyed évente mindent kipakolsz és elsikálsz. 1-3mm szemcseméretű talaj kellene. Az akvárium gondolom fedett, ha van rá lehetőség hagyj nyitva levegőztető rést valahol. Az viszont nagyon jó, hogy telepítettél úszó növényeket is. Nem annyira fontos dolog de én annak a mű izénak a helyére inkább egy bokor növényt tennék.:D Szép lesz ez ha kicseréled a talajt és beindulnak a növények, úgy értem, hogy most sem csúnya csak ezt nem sokáig fogod tudni így is tartani.
2018. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen a víz kristálytiszta és a szűrő minimumon van és a felszín is szépen fodrozódik. A vízet most pont 26 fokra állítottam, az elméletileg még jó a guppiknak de már jó a bettának is, a minőségét ilyen 6in1 tesztcsíkkal szoktam nézni, az alapján rendben van. A nagy kavicsok alatt/között sokkal kissebb szemcsélyű az aljzat, ahol réseket látsz azokat én építettem az újszülött guppiknak. De talajcserén valóban gondolkozok, van egy 20-30 liter körüli aksi (ha megvadulna a betta) meg mostmár van két szűrőm is, amíg rendezgetem a nagyobbat addig a kicsibe át tudom rakni őket. Tető természetesen van a betta miatt, nem akarom, hogy megfázzon, ledes világítás, bár nem tudom, hogy hány watt. Légzőrés a kisajtó a tetőn ahol a kaját dobálom, azt nyitva tartom. A “mű izé” az kell. Nemcsak én, de a betta is imádja, állandóan ki-be mászkál. Még cask az első lépésnél tartok ami annyi, hogy ne nyírjam ki a halakat, ez eddig okés, aztán majd meglátom. :)
2018. okt. 12. 13:44
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha már ilyen kedvesek voltatok, annyit még megnéznétek nekem, hogy ez a fagyasztott táp megfelel-e a halaimnak, ez a fő kajájuk vegyesen, néha kiegészítve egy kis lemezessel. (a betta étrendkiegészítőnek újszülött guppikat is fogyaszt). Más elérhető fagyasztott kaja nincs a közelben csak ennek a variációi, csak vörös, csak fehér szunyoglárva ilyesmik.


[link]

2018. okt. 12. 16:14
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Igen ez teljesen megfelelő kaja minden halad számára. A vörös szúnyoglárvát etetés előtt érdemes egy kis szűrőben alaposan átmosni csapvízzel, nem lehet tudni honnan gyűjtik és mennyire mossák át. Ugyanez a helyzet a fagyasztott tubifexel is bár ez most egyenlőre téged nem érint. A többi fagyit nem szükséges mosogatni. Ami díszt és a talajt illeti, ne mond később, hogy neked szólt senki miattuk.:D A betta egy gyökér mohával benőtt ágai között is szívesen bujkálna.:D
2018. okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!