Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím és nőstény betta "örökké"?

Niikah kérdése:

Hím és nőstény betta "örökké"?

Figyelt kérdés
Vettem egyszerre egy hímet két nősténnyel, de a hím elpusztult. Szeretnék újra venni, de valaki azt mondta, hogy nem szabad együtt tartani őket, csak ívásnál lehetnek egy térben, Ez mennyire igaz? Tény, hogy általában hajtotta a csajokat, de én azért szívesen tartanék újra hímet. (Azért meg nem akarok külön aksit venni a meglévőknek) Aki sikeresen szaporitott már betta splendens half moon-t az kérem jelezze.

#nőstény #tartás #ivás #betta #hím #nemtudommitírjakmégide... :)
2018. okt. 9. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Van valami tipped, miért hívják harcoshalnak? Úgy érdekelne.
2018. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem olyan egyszerű, mint az előző írja.

Először is, mekkora helyen vannak? 120 liter körül be lehet a trióval próbálkozni állandóra is, HA van elég búvóhelyük (mindenki számára több is). de ha egy 50-60 literes akváriumról van szó, felejtsd el, nem fog működni.

Illetve, nem mindegy a halak "egyénisége". Van köztük verekedős, és békésebb. Sajna ez csak a gyakorlatban derül ki, tehát fel kell készülni, hogy esetleg SOS-ben szét kell szedni a csapatot.

Szerintem az a legbiztosabb, ha nem próbálkozol, de ha elég nagy a hely, nincs kizárva, hogy működik.

2018. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. kommentelönek köszönöm a normális, kifejtett választ. Akkor inkább más halat veszek amíg megvannak a hölgyek. Esetleg őket össze lehet tenni ramirezi-kel? Inkább megkérdezem itt, mert ezek szerint nem bízhatok a boltosokban ahol vettem...
2018. okt. 9. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, írd már meg mekkora helyen vannak. Te már ramireziket emlegetsz hogy velük akarod tartani, területvédő sügérrel. A fátyolos farkú sziámit. Gondolkozol is vagy csak böködsz a halakra hogy te ezt meg ezt akarod. Én meg téged akarlak együtt tartani egy bantu négerrel meg négy kínaival 6 négyzetméteren. Mert szépek lennétek együtt. Remélem érted a hasonlatot.


Szóval nem, nem lehet ramirezivel együtt tartani, de elég hiányos is a tudásod, úgyhogy örülj a két haladnak amíg még élnek és olvass utána az igényeiknek, mert gyanítom túl kicsi akváriumban vannak (két nősténynek már 40-50 literes is kicsi, főleg ha veszekedősek).

2018. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!