Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek hogyha valószínűleg...

Bamboocha466 kérdése:

Mit tegyek hogyha valószínűleg megfázott a bettám?

Figyelt kérdés

Tegnap kihúztam a fütöt es elfelejtettem visszadugni. Reggel a víz 21°c-s volt és a Betta elég lassú volt, a földön feküdt, eteteskor feluszott de kicsit rangatozott.


Öntöttem az aki a meleg vizet, feljebb vittem a fütöt.


El fog pusztulni? Már elég öreg (1,5-2eves), gondolom így rosszabbul viseli az ilyen tortúrakat....


2018. okt. 28. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt viseli rosszabbul sajnos hogy hirtelen meleg vizet öntöttél rá és újra felnyomtad a hőt. Nem tudom alapból hány fokra van állítva, feltételezem a betta optimális hőfokára ami olyan 27 körüli, tehát a 21-ről a 27 órák alatt az nagyon nagy hőingás. Most már ezzel nem tudsz semmit tenni, figyeld, hogyan reagál rá, ha megfázott és alapból egészséges volt akkor a meleg helyrehozza, feltéve ha túléli ezt a sokkot.
2018. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

27 re volt állítva, de éjszaka nagyon hideg lehetett.


Csak kevés meleg vizet öntöttem (0,7l), 10 percig csorgatva, ez kevesebb mint 2 fokkal vitte feljebb a hőmérsékletet.

2018. okt. 28. 11:38
 3/12 A kérdező kommentje:
A fütöt még nem vittem sokkal feljebb, nem is nagyon tudtam. 28 ra beállítva füti fel a vizet 27 re, feltoltam 29 ig, így lesz majd a víz 28°c-s.
2018. okt. 28. 11:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük rendebejön és túl éli! Lehet pici sokk éri, de ezt túlélheti.
2018. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, ha valóban csak 2 fokot emeltél rajta hirtelen az még elmegy. Tartsd pár napig (kb3-4nap)29 fokon ha feljebb nem lehet állítani és utána óvatosan vedd vissza a megszokott hőmérsékletre. Csinálhatsz egy 30%-os vízcserét is, de frankón beállított hőfokkal, se melegebb, se hidegebb ne legyen az akvárium vizénél. Mást nem nagyon tehetsz érte, max finoman porlaszthatsz egy kis levegőt is mert a meleg vízben kevesebb az oldott oxigén. Ha jó erőben van akkor nagy eséllyel túlélheti ez holnap valószínűleg eldől.
2018. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld.


Ma még életben van, de furcsán úszik, és továbbra is szívesen hevereszik a földön..


[link]


Elképzelhető hogy az elözö hal amelyik körbe körbe úszott mégis beteg volt (és nem fizikai sérülés okozta ezt a viselkedest)? És most hogy hideg volt, a Betta legyengült, és most neki is U.az a baja mint az algaevönek volt?

2018. okt. 30. 13:15
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Ne túl erős az áramlás? A felvételről nehéz megítélni de mintha eléggé vinné a lebegő növényeket. A betta ezt sem szereti.
2018. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fekszik még mindig a megfázásnak tűnik, de legalább eszi. Viszont a kék neonokkal nagyon nem jó társítás, nekik a 24 fok már bőségesen elég és sok, afelett nem ideális hőmérsékletről beszélünk. Ezért nem ajánljuk a neonokat bettával, még a vörös neon az, amelyikkel elmenne, mert szereti a melegebb vizet.
2018. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Narval: az aki egyik felében uralkodik csak áramlás, a másikban nincs semennyi.


8/8: de hát azok vörös neonok.


Köszönöm mindenki válaszát.

2018. okt. 30. 19:27
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Értem. Erőlködik, erőlködik remélem átvészeli a meghűlést.
2018. okt. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!