Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terráriumot lehet akváriumként...

Terráriumot lehet akváriumként használni?

Figyelt kérdés
Eddig ékszerteknőst tartuttunk benne most pedig aranyhalakat szeretnék benne tartani.

2018. nov. 4. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha elég vastag az üveg és elég masszív ahhoz hogy kibírja a víznyomást akkor szerintem lehet. Na meg persze az jó akváriumnak amelyiknek magas az oldalfala, különben elég furán nézne ki.
2018. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A terráriumok üvege áltlában vékonyabb, mert nem arra tervezik hogy tele legyen vízzel. Bár gondolom az ékszerteki miatt volt benne. Hány literes ás milyen vastag az üveg?
2018. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az üveg vastagsága kb. 1 cm.
2018. nov. 4. 09:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha teletöltjük akkot legalább 300 literes.
2018. nov. 4. 09:33
 5/9 kzs ***** válasza:
Ahogy így megírtad (1cm vastagság), így igen.
2018. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Megkérdezhetem a méreteit? Csak úgy kíváncsiságból érdekelne, amúgy az 1mm üvegnek bírnia kell a feltöltést pláne egy laposabb terrárium esetén. Hogyan helyeznéd el? Felemelnéd szemmagasságba és lenne frontüveg, vagy felülről lenne nézhető egy laposabb asztalra helyezve mint általában ahogy a tekiket is szokták. Azt ugye tudod, hogy ide már kellene egy komoly külső szűrő is.
2018. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már privátban megadtam valakinek a méreteket és megkaptam a választ. Lehet benne halat tartani. Viszont akkor elmondhaznád mennyibe kerül egy jobb minőségü külső szűrő.
2018. nov. 5. 15:12
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
kb 40000Ft-nál kezdődik de akár 100000Ft fölé is mehet, márkától és felszereltségtől függően. 40 és 60 E Ft között már jókat lehet kapni ami megfelelő egy 300-literes aranyhalas akvárium erős szűréséhez is. Lehet kombinálni is pl egy olcsóbb külső szűrő, jó töltettel és egy kiegészítő aránylag nagy belső szűrőt használva. Esetleg a házi készítésű szűrők, szűrőakváriumok is szóba jöhetnek ha szeret valaki barkácsolni és kevés a pénze erre a célra. Ne feledd, az úszó és lebegő növényzet sokat segít a szűrésben, dekoratívak, biztonságérzetet nyújtanak a halaknak. Ha jól válogatsz akár még ehetnek is belőlük a halak, nem tudnak jelentős kárt tenni bennük. Sok sikert.
2018. nov. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. nov. 6. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!